عقیلی: انتقادها از کادرفنی تیم امید را قبول ندارم/ ایران همیشه مدعی قهرمانی است

عقیلی: انتقادها از کادرفنی تیم امید را قبول ندارم/ ایران همیشه مدعی قهرمانی است

بازیکن پیشکسوت فوتبال ایران راهکار جالبی را برای تیم امید ارائه کرد.

هادی عقیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، با اشاره به شرایط تیم امید در مرحله انتخابی  المپیک اظهار داشت: من بازی‌های  اخیر تیم امید را ندیدم اما در مورد برخی مشکلات باید به صورت زیرساختی و بنیادی به مسائل توجه شود.

وی با تاکید بر وضعیت خاص تیم‌های فوتبال پایه در ایران تاکید کرد: فکر می‌کنم ایران جزو معدود کشورهایی است که در آن شاهد برگزاری لیگ‌ در رده سنی امید هستیم؛ در صورتی که بازیکنان فوتبال از 18 سال به بالا باید در تیم دوم هر باشگاهی حضور داشته باشند تا بدین ترتیب زودتر برای بازی در تیم بزرگسالان به هماهنگی و کسب تجربه دست پیدا کنند. برگزاری لیگ امید آن هم با کمترین نظارت و شرایط نرمال، باعث کم‌تجربگی و بعضا کم‌تجرنگی نیروهای جوان تیم‌ها شده و این مساله در مدت طولانی به تیم‌ ملی آسیب می‌رساند.

مربی گل گهر در ادامه افزود: در فوتبال ما در مقایسه با فوتبال دنیا تعریف درستی از  سن بازیکن جوان نمی‌شود. در ایران به بازیکن 22-23 ساله بازیکن جوان می‌گویند در صورتی که سن درستی که در همه دنیا از آن به عنوان بازیکن جوان یاد می‌شود 18-19 سال است که بازیکن پس از این سن باید وارد چرخه بزرگسالان شود اما در ایران با توجه به این که هیچ تیم باشگاهی از تیم دوم یا اصطلاحا تیم ب ندارد، جایی برای کسب تجربه برای رسیدن به تیم‌های اصلی وجود ندارد و در نهایت بازیکنان با تجربه کم در تیم ملی در برنگاه‌ها با مشکل روبرو می‌شوند.

عقیلی در خصوص انتقاداتی که به نوع انتخاب و تشکیل کادرفنی امیدها وارد می‌شود، تصریح کرد: مگر در سال‌های قبل و با مربیان قبلی تیم‌های ملی پایه ما در کسی نتیجه موفق بوده‌اند که حالا از کادر تیم امید ایراد گرفته می‌شود؟ مشکل فوتبال پایه ما مشکل ساختاری است و مشکل مربی نیست و من فکر نمی‌کنم انتقادی که به کادرفنی امید وارد می‌شود، درست باشد. 

وی ضمن آرزوی موفقیت  برای تیم ملی در مورد وضعیت تیم ملی بزرگسالان  برای حضور در جام‌ملت‌ها گفت: در حال حاضر نسل خوبی در تیم ملی ایران حضور دارند؛ نسلی که اکثر نفرات آن لژیونر هستند و تعدادی از آنها در تیم‌های مطرح اروپا عضویت دارند. به هرحال ایران همواره جزو مدعیان قهرمانی در آسیا به شمار می‌رود که در این دوره هم این مساله برای تیم ملی وجود دارد. اگر چه ما در سال‌های اخیر بعضا صعودهای راحتی را به جام جهانی داشته‌ایم  اما در جام ملت‌ها که احتمال تلاقی با تیم‌‍‌های قدرتمند با ایران بیشتر است، با مشکلاتی روبروشدیم. به هرحال امیدوارم تیم ملی در جام‌ملت‌ها شرایط خوبی داشته باشد و بتواند نتایج خوبی را کسب کنیم.

گفت‌وگو از سمیه قدیری

انتهای پیام/  

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار ورزشی

اخبار برگزیده