ذوالفقارنسب: فقط مربیان امید مقصر نیستند/ چه ایرادی دارد تیم ملی در بازی‌های دوستانه ببازد؟

ذوالفقارنسب: فقط مربیان امید مقصر نیستند/ چه ایرادی دارد تیم ملی در بازی‌های دوستانه ببازد؟

کارشناس فوتبال ایران درمورد شرایط تیم ملی و تیم امید صحبت کرد.

بیژن ذوالفقارنسب در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، درباره اینکه بازی‌های دوستانه با تیم‌های ملی بلغارستان و آنگولا محک خوبی برای حضور در جام‌ملت‌های آسیا بود یا خیر اظهار داشت: تیم بلغارستان هم سطح فوتبال ایران بازی می‌کند اما آنگولا فوتبالش ضعیف‌تر از ما بود. به هر صورت یکسری بازی‌ها خود سرمربی تیم تشخیص می‌دهد که از چه بازیکنانی بهره ببرد. 

وی افزود: به نظرم روحیه پیروزی و ادامه این روند می‌تواند یکی از راه‌های پیشرفت فوتبال باشد. به نظرم باید تیم ملی فوتبال ما راه‌های رسیدن به موفقیت سپری کند و همین پیروز شدن هم یک امتیاز است و انگیزه و شخصیت خاصی به تیم ملی می‌دهد. قطعا کنار اینها باید با تیم‌هایی بازی کنند که بتواند نقاط ضعف تیم ملی را نشان بدهد. چه ایرادی دارد ما در بازی‌های دوستانه بازنده باشیم. به طور حتم بازی با تیم‌های قدرتمند در برنامه کادر فنی گنجانده شده است. 

کارشناس فوتبال ایران در مورد دیدار اخیر تیم ملی برابر آنگولا تصریح کرد: این دومین بازی دوستانه تیم ملی فوتبال طی ۲، ۳ ماه گذشته بود و به فال نیک می‌گیرم که این بازی‌ها تداوم داشته باشد و با تیم‌های هم سطح و قوی‌تر از خودمان هم تیم ملی محک بخورد تا ببینیم به چه صورت نسبت به تیم‌های برتر واکنش نشان می‌دهند. 

ذوالفقارنسب گفت: برد و باخت جزو مسائل اصلی فوتبال است. شکست نباید تیم را مایوس کند و از آن طرف هم برد نباید تیم را سرمست کند. باید تلاش کنیم که در همه زوایا رشد کنیم تا تیم شخصیت پیدا کند. اگر بازی کنیم و بازنده شویم خوب نیست و اگر هم با تیم های ضعیف بازی کنیم و همیشه برنده شویم جایز نیست. تیم ملی باید محک جدی بخورد و به این امر مربیان باتجربه و خوب این مسائل در نظر می گیرند. 

وی درباره اینکه حسرت راهیابی به المپیک ۵۲ ساله شد و علت اینکه تیم امید نمی‌تواند به المپیک راه پیدا کند، چیست، گفت: ما در فوتبال پایه در تربیت بازیکنان جوان خوب عمل نمی‌کنیم و تیم‌های پایه امکانات درست و زمین تمرین مناسب ندارند و تنها نمی‌شود گفت که مربیان مقصر هستند. فوتبال ملی ما بنیادی درست نمی‌شود. این در حالی است که  بازیکنان باید از ریشه به لحاظ بدنی، فنی و شخصیت ورزشی پیشرفت کنند تا بتوانند در بازی‌های بین‌المللی بتوانند وظایف خود را انجام بدهند. 

انتهای پیام/  

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نظر شما

پربیننده‌ترین اخبار ورزشی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار ورزشی

اخبار برگزیده