به گزارش سرویس ورزشی برنا، روح الله حسینی نایب رئیس فدراسیون بوکس درباره انتخابات کنفدراسیون آسیا و همچنین مسابقات حصر آبادان و انتخابی تیم ملی صحبت کرد.

وی ابتدا در مورد انتخابات کنفدراسیون آسیا و شانس ناطق نوری برای احراز کرسی نایب رئیسی به خبرنگار برنا گفت: من به همراه آقای ناطق نوری و آقای اردلان راهی این جلسه خواهیم شد و آقای ناطق کاندیدای نایب رئیسی هستند و هر سه نفر هم حق رای خواهیم داشت. درباره شانس رییس فدراسیون بوکس کشورمان هم باید خدمتتان عرض کنم که ایشان شانس دارند؛  اما برای جمع کردن آرا باید هزینه کرد و سفرهای زیادی هم  به همراه داشت و به همین دلیل از این بابت کار کمی سخت خواهد شد اما اگر بتوانیم به موفقیت برسیم در بحث داوری بسیار می تواند ایران را در بازی های آسیایی و انتخابی المپیک کمک کند و به سود ما باشد.

حسینی درباره انتخاب امین قاسمی پور برای شرکت در مسابقات نیمه حرفه ای جهان هم توضیح داد: مدتی پیش اسم امین قاسمی پور را برای فدراسیون جهانی ارسال کرده بودیم و حالا آن ها با حضور او در این مسابقات موافقت کرده اند. ولی سطحی که او در آن مسابقه می دهد با سطحی که احسان روزبهانی شرکت می کند متفاوت است. به این دلیل که احسان دو بازی در المپیک را برد و در مسابقات جهانی هم شرکت کرده و از قهرمانان به نام جهان محسوب می شود در صورتی که امین قاسمی پور باید برای رسیدن به شش نفر پایانی تلاش کند تا برای کسب سهمیه المپیک هم امید داشته باشد.

نایب رئیس فدراسیون بوکس در ارتباط با انتخابی تیم ملی و دعوت از نفراتی که مدت ها در تیم ملی نبودند تاکید کرد: البته این 44 نفر به تیم ملی دعوت نشده اند بلکه آن ها باید در انتخابی تیم ملی شرکت کنند. نفراتی هم جزو دعوت شده ها هستند که مدتی با تیم ملی نبودند و در انتخابی ها و اردوهای قبلی به هر دلیل حضور نداشتند و ما خواستیم آخرین فرصت را در اختیار آن ها قرار دهیم تا حرف و حدیثی هم به وجود نیاید.

حسینی در ارتباط با مسابقات حصر آبادان و میزان رضایت فدراسیون از برگزاری این رقابت خاطرنشان کرد: 13 سال بود که مسابقات حصر آبادان به انجام نمی رسید و آقای ناطق با کمک گرفتن از پالایشگاه آبادان این مسابقات را دوباره راه اندازی کرد و اگر مشکل ریزگردها به وجود نمی آمد بدون شک کشورها و تیمهای بهتری در آن حضور پیدا می کردند ولی خود ما هم تا آخرین لحظات نمی دانستیم این رقابت ها برگزار خواهد شد یا خیر ولی به هر حال با حضور 5 تیم خارجی این بازی ها انجام شد. به طور مثال تیمهای ترکیه و چین با نفرات اصلی در آبادان حضور یافتند و تیم داغستان هم با نفرات خوبی پا به این رقابت ها گذاشته بود.

وی در ادامه افزود: از دیدگاه ما نتیجه زیاد اهمیت نداشت و فقط می خواستیم بچه ها خود را محک بزنند؛ البته کسانی که در انتخابی کشور و حصر آبادان شرکت کردند و نتیجه خوبی هم برایشان حاصل شد مورد حمایت ویژه فدراسیون بوکس قرار خواهند گرفت.

روح الله حسینی درباره آخرین وضعیت تیمهای نوجوانان و جوانان اظهار داشت: از 21 فروردین دوباره اردوهای جوانان و نوجوانان از سر گرفته خواهد شد و هر کدام به صورت چرخشی با حضور در ورزشگاه شیرودی در اردو های خود شرکت می کنند تا آمادگی خود را برای حضور در مسابقات پیش رو حفظ کنند.

نایب رئیس فدراسیون بوکس در پایان درباره کمبود بودجه در سال جاری و آماده سازی تیم های ملی گفت: مشکلات مالی اتفاق جدیدی نیست. رشته بوکس از دیرباز تاکنون با محدودیت های مالی دست به گریبان بوده و مشکلات اقتصادی در سال های اخیر آن را تشدید کرده است. با این وجود در سال جاری مسابقات قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک را پیش رو داریم  که از اهمیت دوچندانی برخوردار است و از همین رو فدراسیون با برنامه های اقتصادی در تلاش است تا بتواند در سال جاری بتواند برنامه هایش را اجرا کرده و در کسب سهمیه المپیک موفق باشد. در این مسیر قطعا به کمک اسپانسرها نیز نگاه ویژه های داریم.