به گزارش سرویس ورزشی برنا، مهدی طارمی که از عربستانی ها پنالتی گرفته بود، خودش پشت توپ ایستاد و ضربه چیپ جالبی زد تا ورزشگاه آزادی تهران به مرز انفجار برسد. این در حالیست که پنالتی زن اول پرسپولیس در بازی با النصر مهرداد کفشگری بود. باور نمی کنید مصاحبه خبرنگار برنا با هافبک سرخپوشان را بخوانید؛

 

* مهردادجان تبریک می گوییم. از برد مقابل النصر برایمان بگو؟

همه ما بعد از شکست در عربستان بی صبرانه چشم انتظار این مسابقه بودیم. ثانیه شماری می کردیم داور در آزادی تهران سوت بازی را بزند تا انتقام خودمان را از النصری ها بگیریم.

 

* درباره شادی پس از گل مهدی طارمی اظهارات مختلفی انجام شد. نظر خودت چیست؟

اتفاقا پنالتی زن اول پرسپولیس من بودم.

 

*واقعا تو قرار بود پنالتی بزنی؟

بله، وقتی داور چینی به نفع پرسپولیس اعلام پنالتی کرد، حسین آقا (عبدی) کنار زمین فریاد زد که کفشگری بزند اما مهدی طارمی جلو آمد و گفت من بزنم! دیدم مهدی خیلی روحیه دارد و به یک شرط اجازه دادم او پنالتی بزند.

 

* چه شرطی؟

اینکه بعد از گل شدن ضربه پنالتی جواب شادی بازیکن النصر در عربستان را بدهد و دیدید مهدی هم بلافاصله این کار را کرد تا حسابی دل بازیکنان پرادعای حریف را بسوزاند.

 

* اصلا فکرش را می کردی طارمی در دقیقه 62 و جلوی یکصدهزار تماشاگر پرسپولیس بیاید و ضربه اش را چیپ بزند؟!

راستش را بخواهید من رابطه خیلی دوستانه ای با مهدی دارم و می دانستم ضربه اش را چیپ می زند. او در تمرینات هم معمولا ضربه پنالتی اش را اینگونه می زند ولی به هر حال زدن این ضربه آن هم به قول شما جلوی صدهزار نفر جگر شیر می خواست. دست مهدی درد نکند که همه ما را رو سفید کرد.

 

* یکسری افراد از جمله داریوش یزدانی حرکت مهدی طارمی را مورد نقد قرار دادند؟

آقای یزدانی پیشکسوت من است و به خودم اجازه نمی دهم جوابی به ایشان بدهم اما لازم بود جواب عربستانی ها را بدهیم. شاید داریوش یزدانی نمی داند النصری ها در عربستان چه بلایی سرمان آوردند و چگونه شادی کردند و گرنه آن حرف را نمی زد.

 

* خودت بعد از بازی به طارمی چیزی نگفتی؟

من، مهدی طارمی و احمد نورالهی خیلی با یکدیگر صمیم هستیم و همان جا در رختکن پرسپولیس یک جشن کوچولو راه انداختیم. در بازی رفت در عربستان  من فیکس بودم و شکست خوردیم. خیلی تشنه انتقام بودم و خدا را شکر می کنم توانستیم در تهران و جلوی این همه تماشاگر انتقام سختی از حریف بگیریم.

 

* تصورش را می کردی صد هزار تماشاگر به استادیوم آزادی بیایند؟

اصلا و ابدا! در بهترین حالت روی سی یا چهل هزار طرفدار در بازی النصر حساب می کردیم ولی تماشاگران پرسپولیس معرفت به خرج دادند و در این دیدار حساس ما را تنها نگذاشتند.

 

*امروز با استقلال خوزستان بازی دارید. آیا می توانید در اهواز هم سربلند از زمین خارج شوید؟

بازی در اهواز برای هر تیمی سخت است اما برد مقابل النصر باعث شده تا از روحیه بالاتری برخوردار شویم. از آن گذشته محسن بنگر و محمد نوری که در مقابل حریف عربستانی غایب بودند نیز با ما هستند و این موضوع هم می تواند به پرسپولیس کمک کند. انشاءالله که با دست پر خوزستان را ترک خواهیم کرد.