به گزارش سرویس ورزشی برنا، جلسه مجمع عمومی اتحادیه آسیا در سال 2015، روز گذشته (جمعه - 21 فروردین‌ماه) با حضور اعضای شورای ATU از ساعت 10:30 تا 12:30 به وقت محلی در هتل "ملو فیلدز" چین تایپه برگزار شد و تصمیماتی جدید در خصوص مسابقات پیش روی تکواندو اتخاد شد که نتایج آن به شرح زیر است:

میزبانی مسابقات کسب سهمیه المپیک قاره ای (آوریل 2015) برای حضور در المپیک ریو، میزبانی دومین دوره مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی آسیا، بیست و دومین دوره مسابقات کیوروگی قهرمانی آسیا و چهارمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا (آوریل 2016) به فیلیپین رسید.

دلیل انتخاب کشور فیلیپین بعنوان میزبان کسب سهمیه المپیک قاره ای، این بود که این کشور متعهد شد؛ هزینه 3 روز هتل تمامی تیمهای شرکت کننده را پرداخت و به کشورها کمک هزینه مالی بدهد.

میزبانی ششمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا که در ژانویه 2016 برگزار می شود؛ به "امارات" رسید.

ایران که برای میزبانی این رقابت‌ها درخواست داده بود، پس از اطلاع از میزبانی امارات، درخواست خود را پس گرفت تا این فرصت به کشورهایی که حضور کمتری در تکواندو دارند؛ برسد و به رونق بیشتر این رشته ورزشی در سطح آسیا کمک شود.

کمیته ای برای تصویب قوانین و مقررات مسابقات قهرمانی باشگاههای آسیا به ریاست "کردی" نایب رییس ATU تشکیل خواهد شد که باتوجه به تجربه ایران بعنوان پیشنهاد دهنده و برگزارکننده مسابقات باشگاههای قهرمانی آسیا، ایران نیز عضو این کمیته خواهد بود.

با تایید عضویت "تیمور شرقی"؛ اعضای ATU به 42 کشور رسید.

ایران به ATU پیشنهاد داد تا در مسابقات قهرمانی آسیایی بزرگسالان؛ کشورهای شرکت کننده به جای 6 وزن در هر 8 وزن نماینده داشته باشند اما کشورهایی که در تمامی اوزان، بازیکنان خوبی را در اختیار ندارند این پیشنهاد را نپذیرفتند و اظهار کردند با تصویب این طرح فرصت کسب مدال توسط کشورهای صاحب نام بیشتر می شود. بر همین اساس این پیشنهاد به تایید مجمع نرسید.

مسابقات پاراتکواندوی آسیا هرساله برگزار شود.

در تصویب جدید WTF؛ مربیانی که می خواهند در رویدادهای رسمی بر روی صندلی کوچ بنشینند؛ می بایست از اتحادیه قاره ای خود گواهینامه مربیگری دریافت کنند و در غیر اینصورت مجوز شرکت در رویدادهای بین المللی را نخواهند داشت. در همین راستا ATU در این جلسه اعلام کرد که 2 سال به مربیان وقت می دهد تا در دوره های مربیگری شرکت کنند.