به گزارش سرویس ورزشی برنا، آندره پانادیچ اظهارداشت: از اینکه در پرسپولیس هستم و در فوتبال مستعد ایران حضور دارم خوشحالم. نسبت به فوتبال ایران شناخت دارم. در سال‌های گذشته با تیم الاتفاق با این فوتبال برخورد داشته‌ام. خیلی از متخصصین و مربیان ما هم در فوتبال ایران حضور دارند که از آنها درباره فوتبال ایران شنیده‌ام و کسب اطلاعات خواهم کرد. همچنین دوستان زیادی مثل رضا چلنگر هم داریم که درباره فوتبال ایران و مسائل تیم، کسب اطلاع خواهیم کرد.برانکو سال‌ها در فوتبال ایران حاضر بودند و با ابعاد مختلف آن آشنایی دارند.

وی درباره برخورد اول خود با فوتبال ایران ادامه داد: برخورد اول من با فوتبال ایران مربوط به زمان حضورم در تیم الاتفاق بود. آن روز هوادار خیلی کمتر بود اما در برخورد چند روز قبل سورپرایز شدیم. ورزشگاه بسیار پر هیاهو و جو آن عالی و خاص بود.

پانادیچ درباره حضور پرشور هواداران پرسپولیس در بازی با النصر گفت: وقتی ایوانکوویچ هست، همه چیز امکان دارد. درباره اظهارات صورت گرفته هم باید بگوییم آنچه چند روز قبل روی داد، زیبایی بزرگ فوتبال بود. من به عنوان یک ورزشکار به این بازی نگاه می‌کنم. شک ندارم هواداران پرسپولیس هم نگاه ورزشی به این بازی داشتند. من با سیاست آشنایی ندارم و نمی‌دانم آنها چرا به این شکل اظهار نظر کرده‌اند.

مربی کروات سرخپوشان درباره اینکه شرایط پرسپولیس در گروه را چگونه می‌بیند، تصریح کرد: با لیگ قهرمانان و سطح تیم‌های آسیایی آشنایی دارم. ما بازی به بازی پیش خواهیم رفت و بدون تردید با آنچه در این بازی از پرسپولیس دیدیم، این توانایی وجود دارد که از گروه و مرحله حذفی صعود کنیم. البته اولویت اول ما این است که بازیکنان را کم کم عادت به شیوه‌ای بدهیم که می‌خواهیم بازی کنیم. بازیکنان ما پتانسیل بالایی دارند و می‌توان این تغییر را به تدریج ایجاد کرد.

وی افزود: در حال حاضر تنها کاری که به سرعت می‌تواند انجام شود این است که بتوانیم به لحاظ تاکتیکی تغییر ایجاد کنیم. بازیکنان از نظر تکنیکی خوب هستند. در این مقطع بحث بدنسازی و کارهای بدنی هم منتفی است. پس باید روی تاکتیک و برنامه‌های بازی کار کنیم و در کنار آن باید روی مسائل روانی تیم کار شود. باید بتوانیم بازیکنان را به سمتی ببریم که در هر مسابقه مثل بازی با النصر با تمام قلب و وجودشان بازی کنند.

پانادیچ در ادامه درباره سیستم و شیوه بازی عنوان کرد: در گفتگو با برانکو ایوانکوویچ توافق شد که دست به جراحی بزرگ نزنیم. الان زمان این کار نیست. ضمن آنکه سیستم بازی تیم را در مصاف با النصر خوب دیدیم. البته این درست که این سیستم در تیم ملی ایران دلخواه برانکو بود اما قابلیت تغییر دارد و این بستگی به شرایط دارد. اینکه با یک یا دو مهاجم بازی کنیم به حریف و نفرات ما بستگی دارد. ممکن است پتانسیل استفاده از دو مهاجم را ببینیم و ممکن است به شکل دیگری حمله کنیم ولی برای این مقطع قصد ایجاد تغییرات بزرگ و ناگهانی را نداریم.

وی در ادامه افزود: شیوه بازی تیم هم متغیر خواهد بود. ممکن است یک روز بیشتر دفاع کنیم و یک روز بیشتر حمله کنیم. بازیکنان باید یاد بگیرند توانایی انطباق با تغییر شیوه بازی را در خود ایجاد کنند. استیل و شیوه بازی ما می‌تواند عوض شود و بازیکنان باید این را یاد بگیرند.

پانادیچ در پاسخ به سوالی درباره اینکه داربی اهمیت زیادی برای هواداران و رسانه‌های ایران دارد و نتیجه آن، روی ادامه روند کار کادر جدید تاثیر می‌گذارد خاطرنشان کرد: همه دوست دارند داربی را ببرند. همه چیز امکانپذیر است. هر کاری می‌توانیم انجام بدهیم. ما در این مقطع به جدول لیگ نگاه نمی‌کنیم. بازی به بازی پیش می‌رویم و می‌خواهیم در هر بازی که داربی هم جزو آن است برنده باشیم تا دربی روی توان فنی بچه‌ها و تیم کار می‌کنیم و در چنین دیدارهایی مسائل انگیزشی بسیار مهم است و بالاترین نقش را دارد.

وی درباره اینکه آیا پس از حضور در پرسپولیس با مهدوی‌کیا گفتگو داشته یا نه، گفت: دلم می‌خواست او را ببینم ولی به من گفتند در ایران نیست.