به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، امیر رضا خادم در حاشیه بازدید از مسابقات کشتی با چوخه گرماب شهرستان فیروزه با اعلام این خبر گفت: وزارت ورزش در دوره جدید خود حوزه ورزش همگانی را از ورزش بانوان جدا کرده است که همین تفکیک ایجاد شده نشان دهنده توجه ویژه وزارتخانه به حوزه ورزش همگانی است.

وی با اشاره به واگذاری اماکن ورزشی با پیشرفت فیزیکی زیر 50درصد به بخش خصوصی، افزود: اکثر اماکن ورزشی در حال ساخت استان خراسان رضوی در زمین‌های موقوفه آستان قدس است که امکان واگذاری آن نیست و حل این موضوع نیاز به ساز و کارهای قانونی دارد.

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در حال حاضر بالغ بر 8 هزار میلیارد تومان نیاز مالی برای تکمیل پروژه‌های وزارت ورزش وجود دارد که برای حل این نیاز مالی هیچ راه‌کاری غیر از واگذاری پروژه‌های زیر 50 درصد به بخش خصوصی وجود ندارد و به طور طبیعی راه‌کارهای عملیاتی کردن این موضوع در استان‌های مختلف باید برنامه‌ریزی شود.

خادم اضافه کرد: امیدوار هستیم آستان قدس رضوی در این رابطه همکاری لازم را با وزارت ورزش و جوانان داشته باشد.

وی در پایان گفت: حضور دو معاون وزیر ورزش و جوانان در گود کشتی گرماب خود نشان دهنده توجه به این موضوع است و به طور قطع اقدامات در این رابطه با قوت‌ بیشتر از گذشته انجام خواهد شد.