دبیر کل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به روسای هیات‌های فوتبال استان‌های کشور اعلام کرد که هیچ مدرسه فوتبالی نمی‌تواند بدون مجوز فعالیت کند و تیم‌ها و مربیانی که با مدارس بدون مجوز همکاری کنند، محروم خواهند شد.

به گزارش سرویس ورزشی برنا، علیرضا اسدی دبیر کل فدراسیون فوتبال به روسای هیات‌های فوتبال آمده است: در راستای استانداردسازی آکادمی ملی فوتبال از سال 1387 برای مدارس فوتبال و همچنین انجام اقدامات متعددی مانند تدوین و ابلاغ آیین‌ نامه مدارس فوتبال، متأسفانه هنوز تعداد قابل ‌توجهی مدارس بدون مجوز فعالیت می‌کنند.

در ادامه این نامه آمده است، با توجه به نقش مدارس فوتبال مجاز در پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و به ‌منظور جلوگیری از فعالیت مدارس فوتبال بدون مجوز، فدراسیون فوتبال ضمن اصلاح و ابلاغ آیین‌ نامه‌ مدارس فوتبال جرایمی را برای متخلفان (اعم از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی) در نظر گرفته است.

در ادامه نامه دکتر اسدی آمده است؛ تیم‌ها و باشگاه‌هایی که اقدام به تأسیس مدارس فوتبال بدون مجوز می‌کنند، از شرکت در تمامی لیگ‌های استانی، منطقه‌ای و کشوری محروم خواهند شد. همچنین مربیانی که به هر نحو در مدارس فوتبال بدون مجوز فعالیت دارند از شرکت در دوره های مربیگری که زیر نظر فدراسیون فوتبال و هیأت فوتبال برگزار می شود، محروم خواهند شد. بر همین اساس هیأت فوتبال استان موظف است به مربیان در خصوص محرومیت‌های پیش‌بینی شده در صورت همکاری با مدارس غیرمجاز، به نحو مطلوب اطلاع‌رسانی کنند.

ضمن اینکه هیأت فوتبال استان موظف است، مدارس فوتبال دارای مجوز را از طریق رسانه های محلی، سایت هیأت فوتبال استان و سامانه مدارس فوتبال کشور به نحو مطلوب معرفی کند. همچنین هیأت فوتبال استان موظف است، با ارسال لیست مدارس فوتبال دارای مجوز به شهرداری‌ها و سایر ارگان‌های مربوطه از انجام تبلیغات محیطی و میدانی مدارس غیرمجاز جلوگیری کند.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در پایان این نامه اعلام کرد: امیدوارم با اهتمام نسبت به رعایت موارد فوق، شاهد توسعه بیش ‌از پیش، قانونمند و سازمان ‌یافته‌ فوتبال پایه کشور باشیم.