به گزارش سرویس ورزشی برنا، سید علیرضا طباطبایی در حاشیه دیدار لغو شده تیم‌های صبای قم و نیروی زمینی تهران در لیگ بر‌تر هندبال اظهار داشت: علت عدم حضور تیم هندبال صبا در مسابقه امروز برابر نیروی زمینی انصراف تیم هندبال صبا از ادامه حضور در لیگ است.

وی افزود: با توجه به انصراف تیم همیاری آذربایجان غربی، فدراسیون هندبال اعلام کرد که 2 تیم انتهای جدول لیگ به دسته اول سقوط می‌کنند که با توجه به قعرنشینی صبا، اختلاف امتیاز صبا با تیم‌های بالا‌تر و امکان پذیر نبودن فرار صبا از منطقه سقوط تصمیم بر آن شد که صبا از لیگ بر‌تر انصراف دهد.

رئیس هیئت هندبال قم گفت: عباس جهان بینی مدیر عامل باشگاه صبا پس از برگزاری جلسه‌ای به این نتیجه رسید که به صورت کتبی انصراف تیم هندبال صبا از ادامه لیگ بر‌تر را اعلام کند و این اتفاق هم رخ داد.

طباطبایی بیان کرد: با توجه به هزینه بر بودن ادامه حضور صبا تا پایان مسابقات لیگ از یکسو و بخت حداقلی صبا برای بقا در لیگ، باشگاه صبا تصمیم گرفت از لیگ کناره گیری کند و مبلغی که قرار بود صرف حضور صبا در مسابقات باقی مانده لیگ شود بابت مطالبات بازیکنان تیم هندبال صبا از باشگاه، صرف شود.

وی عنوان کرد: صبا بابت حضور در مسابقات باقی مانده لیگ نیاز به صرف هزینه‌ای نزدیک به 800 میلیون ریال داشت و حالا می‌تواند چنین هزینه‌ای را بتدریج صرف بدهی خود به اعضای تیم هندبال صبا کند.

رئیس هیئت هندبال قم تصریح کرد: امیدوار بودیم که با انصراف تیم همیاری ارومیه، فقط یک تیم دیگر به دسته اول سقوط کند و در آن صورت، ادامه کار صبا در لیگ توجیه منطقی داشت و ممکن بود بتوانیم جای تیم نیروی زمینی را بگیریم و از سقوط رهایی یابیم اما با تصمیم فدراسیون مبنی بر سقوط دو تیم، شانسی برای بقا در کار نبود.