به گزارش سرویس ورزشی برنا مذاکره علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال با کارلوس کی روش  هنوز به نقطه پایان نرسیده است. جلسه ای طولانی با حضور نماینده وزارت ورزش که در آن کی روش پذیرفت با فوتبال ایران ادامه همکاری دهد به شرط اینکه مشکلاتیش حل شود. علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال بعد از جلسه طولانی با کارلوس کی روش در نشستی خبری حاضر شد و به تفصیل درباره جزئیات این جلسه صحبت کرد.

کفاشیان در این باره گفت: 7 ساعت جلسه داشتیم و به سمت مسائلی پیش رفتیم که کی‌روش تا حدی آن‌ها را قبول کرد که با ما همکاری کند و کار را ادامه دهد. دغدغه‌هایی که ایشان از نظر مالی و امکانات داشت و نیز مشکلات مدیریتی که در فدراسیون وجود دارد را مورد بحث قرار دادیم و قرار شد آن‌ها را  را حل کنیم.

کفاشیان درباره دغدغه ها و شروط کی روش گفت: در جلسه‌ای که ما داشتیم، به سمتی رفتیم که خیلی مسائل قابل حل شد و کی‌روش تا حدی پذیرفته است که با تیم ملی همکاری‌اش را ادامه دهد. مشروط به اینکه یک سری دغدغه‌های مالی و امکانات تدارکاتی که مربوط به تیم ملی است نه شخص خود کی‌روش و همچنین مشکلات مدیریتی که کی‌روش در فدراسیون با آن درگیر است، مرتفع شود. به طور کلی تفاهمی حاصل شد که ما بتوانیم این مذاکرات به علاوه یک را ادامه دهیم و طبق توافقات کلی و دیدگاه‌های کلی که از طریق وزارت ورزش و نماینده آن یعنی حسنی‌خو صورت گرفت، امیدواری زیادی هست که همکاری ما با سرمربی تیم ملی ادامه پیدا کند.

رییس فدراسیون فوتبال احتمال ماندن کی‌روش را بیش از پیش دانست و افزود:در جریان مذاکرات قبلی گفته بودم که 80 درصد احتمال رفتن کی‌روش خواهد بود اما الان باید بگویم که آن 80 درصد به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و احتمال ماندن او بیشتر شده است. هرچند به طور قطع نمی‌توان گفت کی‌روش می‌ماند یا خیر اما با توجه به جلسه‌ای که امروز داشتیم و کمک‌های خوبی که حسنی‌خو انجام داد تا دغدغه‌های‌ کی‌روش کاهش پیدا کند، تا میزان زیادی مشکلات حل شد.

کفاشیان در ادامه و در پاسخ به سوال مکرر خبرنگاران درباره اینکه نظر قطعی فدراسیون درباره کی‌روش چیست، گفت: از نظر من کی‌روش سرمربی تیم ملی است.

وی هم‌چنین درباره دیدارهای دوستانه تیم ملی در آینده گفت: فعلا نمی‌توانم چیزی بگویم اما قرار است با چند تیم آسیایی بازی کنیم.

کفاشیان در ادامه با رد شایعاتی مبنی بر لغو قرارداد با شرکت آل اشپورت اظهار کرد: شرکت آلشپورت باید تا مردادماه کارش را با تیم ملی ادامه دهد. ما از کیفیت کار این شرکت راضی هستیم اما اگر پیشنهاد بهتری داشته باشیم به آن فکر می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درست است که کی‌روش همکاری با شرکت آدیداس را به جای آلشپورت پیشنهاد داده است، کفاشیان پاسخ داد: ما در این جلسه درباره جزئیات حرف نزدیم و فقط مسائل کلان را بررسی کردیم.

رییس فدراسیون فوتبال در پایان از شکایت کی‌روش از عباس ترابیان به کمیته انضباطی اظهار بی‌اطلاعی کرد.