به گزارش سرویس ورزشی برنا پس از انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری که با پیروزی قاطعانه علی مرادی همراه شد تصمیم گرفتیم با بهداد سلیمی گپ بزنیم. وزنه بردار پرافتخار دسته فوق سنگین کشورمان حرف های جالبی درباره وزنه برداری و تغییرات و البته آینده پیش رو در گفتگو با برنا داشت.

 

* شنیدیم 3 ماه با تیم ملی جوانان تمرین کردی و امسال انگیزه بالایی داری؟

انگیزه که همیشه داشتم. شاید به قول شما این انگیزه کمی بیشتر شده است. همان طور که اشاره کردید حدود 3 ماه در کنار تیم جوانان و زیر نظر آقای حسین توکلی تمرین کردم تا بدنم را آماده نگه دارم. البته جا دارد از زحمات آقای طباطبایی که مدتی به عنوان سرپرست در فدراسیون وزنه برداری زحمات زیادی کشید تشکر می کنم. ایشان به رغم زمان کوتاهی که مسوولیت داشتند نهایت تلاش خود را انجام دادند و منشا خدمت بودند.

 

* روسلان البگوف روس دو سال پیاپی در سال های 2013 و 2014 طلای دسته فوق سنگین وزنه برداری جهان را به خود اختصاص داد. امسال برنامه ای داری تا در مسابقات جهانی آمریکا عنوان قوی ترین مرد دنیا را پس بگیری؟

نمی خواهم قولی بدهم و بعدا شرمنده مردم شوم. تمام تلاش خودم را به خرج می دهم و همانطور که می دانید 3 ماه می شود تنهایی تمرین می کنم تا انتظارات به حق دوستداران وزنه برداری در ایران را برآورده کنم.

 

* در مسابقات جهانی 2014 قزاقستان در یک ضرب 206 کیلو زدی و از آلبگوف روس 4 کیلو عقب افتادی. این در حالیست که رکورد یک ضرب جهان با 214 کیلو دست بهداد سلیمی است؟

مصدومیت کتف باعث شد نتوانم بیشتر از 206 کیلو در یک ضرب وزنه بزنم. امیدوارم این کتف مصدوم تا المپیک 2016 مرا تحمل کند.

 

* یعنی می خواهید پس از پایان المپیک 2016 ریو خداحافظی کنی؟

در حال حاضر برنامه خاصی برای خداحافظی ندارم. باید دید تا آن موقع چه اتفاقاتی می افتد.

 

* برخی کارشناسان یکی از عوامل ناکامی بهداد سلیمی در مسابقات جهانی را شرکت در رقابت های لیگ آن هم بلافاصله پس از بازی های آسیایی بود. نظر خودت چیست؟

حرف کاملا درستی است. بعد از بازی های آسیایی اینچئون برگزاری مسابقات لیگ بسیار نا به جا بود. اشتباه بزرگی صورت گرفت که منجر به خستگی مفرط ما شد اما به هر حال هر چه بود، گذشت.

 

* مردم بهداد سلیمی را دوست دارند و این ناکامی را فراموش خواهند کرد...

سعی می کنم از این به بعد آن قدر طلا می گیرم تا مردم مدال نقره ام را فراموش کنند.

 

* جایی از قول تو خواندیم در انتخابات فدراسیون وزنه برداری به کورش باقری رای ندادی؟

اجازه بدهید در این رابطه حرفی نزنم. رای گیری مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری تمام شد و همه باید کمک کنند آقای علی مرادی کارش را با قدرت آغاز کند.

 

* درباره انصراف حسین رضازاده از شرکت در این انتخابات صحبتی نداری؟

این مسایل کلان مدیریتی است و به من ورزشکار چندان ارتباطی ندارد. در این ارتباط آقایان دکتر گودرزی و دکتر نصرالله سجادی مدارک و اسناد قانونی را ارایه دادند که فکر می کنم کافی بود. البته آقای رضازاده هم در طول 4 ماه سال به رغم کم و کاستی های زیادی که دیده می شد با این حال زحمت خود را کشید.

 

* با انتخاب علی مرادی خیلی ها نگران رابطه نه چندان مطلوب رییس جدید وزنه برداری با تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی هستند؟

همانطور که پیش تر گفتم من وزنه بردار هستم. وظیفه ام وزنه زدن است و نمی خواهم در بحث مدیریتی ورود کنم. انشاءالله که جای نگرانی نیست چون خودم اصولا انسان خوش بینی هستم.

 

* به عنوان سوال آخر روی مدال طلای سلیمی در المپیک 2016 ریو حساب کنیم؟

انشاءالله، شما هم دعا کنید!