به گزارش سرویس ورزشی برنا،اعضای هیات مدیره باشگاه فولاد خوزستان به دلیل نزدیک شدن به خاتمه مسابقات لیگ برتر و لزوم تسریع در روند آماده سازی تیم و تعیین تکلیف آن در خلال تعطیلات آینده برای انجام اردوه های آماده سازی، یارگیری و تقویت تیم مذاکره با دراگان اسکوچیچ، سرمربی این فصل تیم بزرگسالان فولاد خوزستان را در دستور کار خود قرار داد و صبح امروز با تشکیل یک جلسه فوق العاده در این خصوص تصمیمگیری کرد.

بر این اساس همکاری باشگاه فولاد خوزستان با دراگان اسکوچیچ به مدت دو فصل دیگر تمدید شد و هدایت این تیم را که سابقه دو قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران را در کارنامه خود دارد را تا شانزدهیمن دوره این رقابتها بر عهده خواهد داشت. پیش از این شایعه حضور اسکوچیچ در استقلال برای فصل آینده مطرح شده بود که با تمدید قرارداد این مربی، این موضوع خاتمه یافت.

اسکوچیچ که از حمایت هواداران فولاد بهره می برد در این فصل از رقابت‌ها با توجه به مشکلات متعدد پیش آمده و از دست دادن مهره‌های زیاد توانست یک جایگاه نسبتا خوب را برای فولاد در لیگ برتر به ارمغان آورد و برای فوتبال استان خوزستان آبروداری کند و در صورت تقویت این تیم می توان به مدعی بودن فولادمردان خوزستان در فصل آینده رقابتها امید بسیار داشت.

تیم بزرگسالان فولاد خوزستان پس از اتمام همکاری اش با حسین فرکی که تحت رهبری او به مقام قهرمانی سیزدهمین دوره لیگ برتر ایران دست یافت، در خردادماه سال گذشته یک قرارداد یکساله را با دراگان اسکوچیچ مربی جوان فصل گذشته ملوان امضا کرده بود که با توجه به تمدید آن به مدت ۳ سال افزایش یافت.

 

پیشنه کاری دراگان اسکوچیچج مربی تیم بزرگسالان فولاد خوزستان به شرح زیر است:

دوران بازیگری:

اسکوچیچ در دوران فوتبالی‌اش یک هافبک خوش فکر و خلاق بود، در کرواسی برای باشگاه فوتبال ریجکا، در اسپانیا برای باشگاه‌های فوتبال لاس پالماس و کامپوستلا و در امارات برای اتحاد بازی کرد.او اولین بازیکنی بود که از لیگ فوتبال کرواسی به خارج از کشور رفت و به بازی حرفه‌ای مشغول شد.

حرفه مربیگری:

پس از پایان کار خود به عنوان بازیکن، اسکوچیچ به تکمیل دانش خود با شرکت در کلاس‌های مربیگری در آکادمی فوتبال کرواسی، دانشکده حرکت شناسی، دانشگاه زاگرب پرداخته و موفق به کسب دیپلم مربی UEFA-PRO و کارشناسی حرفه‌ای شد.

دراگان کار مربیگری خود را در باشگاه ریجکا آغاز کرد و دو سال موفق را در جام کرواسی فصل ۵-۲۰۰۴ و ۶-۲۰۰۵ به خود اختصاص داد. در سال ۲۰۰۷ او سرمربی باشگاه اسلوونیایی Interblock Ljubljana شد، در حالیکه این باشگاه در یک وضعیت دشوار در مقیاس لیگ بود.

تنها دو سال پس از تاسیس باشگاه و تحت هدایت اسکوچیچ، باشگاه نتایج برجسته در لیگ اول اسلوونی به دست آورد. دراگان نه تنها با مدیریتش باعث ماندگاری این تیم در لیگ دسته اول شد، به دو کاپ در فصل ۸-۲۰۰۷ هم دست یافت؛ جام اسلوونی و سوپر جام.

در فصل ۱۰-۲۰۰۹، اسکوچیچ از سوی مدیریت باشگاه العربی کویت به عنوان سرمربی این تیم متمول انتخاب شد. العربی تحت رهبری او به عنوان سر مربی، در جام ولیعهد، حذفی و جام اتحادیه بازی های قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت. العربی کویت همچنین با کسب سهمیه جام باشگاه‌های آسیا تا یک‌چهارم نهایی این رقابتها پیش رفت و از این نظر هم موفق عمل کرد.

درخشش این مربی جوان در لیگ کویت باعث شد تا نظر تیم النصر عربستان به او جلب شود و اینگونه بود که دراگان پس از کویت، در فصل ۱۱-۲۰۱۰، توسط باشگاه فوتبال النصر به خدمت در آمد تا در ریاض و یکی از باشگاه های فوتبال برجسته ترین جهان عرب به فعالیت مشغول شود.

در فصل ۱۲-۲۰۱۱ اسکوچیچ دوباره هدایت باشگاه شهرش ریجکا را بر عهده گرفت اما در فصل ۱۳-۲۰۱۲ اسکوچیچ برای نخستین بار پا به فوتبال ایران نهاد و در ۲۶ می ۲۰۱۳ نام او در رسانه‌ها به عنوان سرمربی تیم ملوان بندرانزلی اعلام شد. حضور او در این تیم با کسب عنوان هفتمی و یک عملکرد خوب همراه بود. در فصل ۱۴-۲۰۱۳ باشگاه فولاد خوزستان، قهرمان لیگ برتر ایران برای حضور قدرتمند در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا با این مربی جوان قرارداد همکاری امضا کرد.

باشگاه فولاد خوزستان در اولین فصل حضور این مربی به نتایج قابل قبولی دست یافت و این در حالی بود که بسیاری از بازیکنان اصلی خود را به دلایلی از دست داد. در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۴ باشگاه فولاد به مدت ۲ سال همکاری اش با دراگان را تمدید کرد.