به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت های رالی خاورمیانه از فردا( چهارشنبه) با شرکت 13 تیم داخلی و خارجی در شیراز آغاز می شود.

این رقابت ها برای نخستین بار بصورت رسمی در ایران و به میزبانی شیراز برگزار می شود.

مسابقات رالی خاور میانه بصورت دوره ای با حضور کشورهای ایران، کویت ،لبنان، قطر، عمان و امارات برگزار می گردد که مرحله اول و دوم این مسابقات به میزبانی کشورهای قطر و کویت برگزار شده است.

این رقابت ها با درخواست فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری ایران سال گذشته بصورت آزمایشی درشیراز برگزار شد که با کسب امتیازات لازم از سوی فدراسیون بین المللی مقرر گردید همه ساله در شیراز برگزار شود.

مراسم افتتاحیه مسابقات روزچهارشنبه 16 اردیبهشت ماه از دروازه قرآن با حضور سرپرست فدراسیون و مسولان استان فارس آغاز خواهد شد وتیم های شرکت کننده در روز نخست با عبور از شهرستان مرودشت، تخت جمشید، اسماعیل آباد، دریاچه آباده طشک ،ارسنجان، ولی آباد و روستای میگ و پارکینگ تخت جمشید به پایان خط می رسند.

همچنین اتومبیلرانان در روز دوم حرکت خود را از پارکینگ تخت جمشید آغاز خواهند کرد و با عبور از مرودشت، شول، لابیشه ،خرامه، استرآرش،اسماعیل آباد، تخت جمشید و در دروازه قرآن شیراز به خط پایان می رسند.

لاله صدیق تنها بانوی ایرانی شرکت کننده دراین مسابقات است و ادیت ریس بانوی آلمانی تبار تیم قطر با نقشه خوان ایرانی خود دیگر زن شرکت کننده در این مسابقات خواهد بود.

خودرو شرکت کنندگان ایرانی میتسوبیشی است که یوزپلنگ ایرانی نیز بر روی آن نقش بسته است و اتومبیلرانان خارجی هم با خودروهای میتسو بیشی ، سوبارو و سیتروئن حضور دارند.

مسیراین رقابت ها توسط کارشناسان فدراسیون اتومبیلرانی وفدراسیون بین المللی ازجمله هانی شعبان، حسین نبوی،آرش طاهری، سامیار مظاهری ، شهرام قاسمی،سینا سعیدی و امیرعلی جاوید طراحی و نظارت می شود.

لوکا گیلو ایتالیایی، انوارالزجالی، لیاد جاموس و مروان مصباح دیگرناظران بین المللی این مسابقات هستند.

همزمان با برگزاری این رقابت ها مسابقات قهرمانی کشور نیز با حضور 9 تیم برگزار می شود.

اداره کل ورزش و جوانان فارس، نیروی انتظامی، هلال احمر، اورژانس، نیروی دریایی سپاه، صدا و سیما،استانداری و فرمانداری،میراث فرهنگی،کمیته ملی المپیک،شهرداری شیراز و هتل شیراز نیز در این رالی همکاری دارند.