به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران و بهترین پاسور جهان به عنوان سفیر آب در لیگ جهانی سال 2015 شرکت می کند.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به حضور کاپیتان سعیدمعروف در لیگ جهانی 2015 به عنوان سفیر آب، گفت: هدف حساس کردن دنیا نسبت به خطر کمبود آب و مشکلات زیست محیطی است.

محمدرضا داورزنی در خصوص این حرکت اجتماعی، فرهنگی اظهار داشت: آب به عنوان عنصری حیاتی در دنیا به ویژه در کشور های کم آب نظیر ایران مورد توجه است؛ از همین منظر تصمیم گرفتیم از طریق والیبال پیام خود را به جهانیان برسانیم.

وی تصریح کرد: والیبال به عنوان رشته ای که به برند اجتماعی تبدیل شده، مورد توجه مردم است و میلیون ها نفر در دنیا آن را دنبال می کنند. هنگامی که پیامی از سوی یکی از نام آوران این رشته منتشر می شود به طور قطع مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

رییس فدراسیون والیبال با اشاره به این موضوع که برای انتقال برخی پیام ها نیاز به تبلیغات میلیونی نیست، افزود: گاهی پیامی کوتاه می تواند نسل جوان و مردم را حساس کند و باعث شود تا عمیق تر به موضوعات نگاه کنیم.

وی با بیان این که بحران در موضوع ذخایر آب باعث این حرکت فدراسیون شد، گفت: فدراسیون والیبال به عنوان رسالت اجتماعی خود با همکاری وزارت ورزش و جوانان، وزارت نیرو، بانک سامان و سازمان محیط زیست برای حفظ این عنصر حیاتی و مصرف بهینه آن، اقدام به این کار ارزشمند کرده است.

داورزنی گفت: بر همین اساس در مراسم فردا چهارشنبه که همزمان با بدرقه تیم ملی والیبال با حضور دکتر گودرزی، دکترچیت چیان، خانم ابتکار و مسئولان بانک سامان برگزار می شود، سعید معروف کاپیتان تیم ملی در لیگ جهانی والیبال به عنوان سفیر معرفی خواهیم کرد تا پیام ما را به سایر کشور ها منتقل کند.

او در ادامه درباره رد طرح پیراهن تیم ملی از سوی فدارسیون بین المللی والیبال (FIVB) در لیگ جهانی 2015 گفت: هدف ما از این طراحی، انتقال پیام مصرف بهینه آب و گرم شدن کره زمین بود که به دلیل دربرگیری قسمت عمده ای از پیراهن با رد آن مواجه شد. بر همین اساس تصمیم گرفتیم این طرح را به کنار زمین منتقل و هدف خود را در تبلیغات میدانی دنبال کنیم.

تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی سال 2015 با تیم های آمریکا، روسیه و لهستان همگروه است و بامداد روزهای دهم و یازدهم خردادماه در نخستین هفته این مسابقات در لس آنجلس آمریکا به مصاف ملی پوشان این کشور می رود.

تیم ملی والیبال ایران بامداد 20 اردیبهشت ماه با 16 بازیکن راهی فنلاند می شود تا بعد از دو اردو در کشورهای فنلاند و جمهوری چک راهی آمریکا شود.