به گزارش سرویس ورزشی برنا، وزارت ورزش و جوانان در نظر دارد براساس قوانین فدراسیون‌های جهانی، اساسنامه فدراسیون‌ها را اصلاح و خلاهای موجود را برطرف کند.

محمد پولادگر در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی برنا، درخصوص تغییراتی که قرار است در اساسنامه فدراسیون‌ها ایجاد شود، اظهار داشت: تغییر در اساسنامه کار کاملا درستی است چرا که اساسنامه فعلی فدراسیون ها مربوط به 16 سال قبل می شود و از آن زمان تا به حال تغییراتی در آن صورت نگرفته است. استفاده از تجربیات افراد پخته در ورزش می تواند بسیار برای تدوین یک اساسنامه خوب مثمر ثمر باشد.

وی با اشاره به نقش دولت در تغییر اساسنامه گفت: البته باید نظارت دولت نیز در بحث اساسنامه وجود داشته باشد چرا که دولت بودجه ورزش کشور را می دهد و اگر نظارت نکند، از عقل به دور است چراکه می تواند تصمیمات درستی را بگیرد و در تدوین یک اساسنامه خوب تاثیرگذار باشد. البته این را هم بگویم که باید نقش دولت چندان دیده نشود چراکه از قوانین کمیته بین المللی المپیک تبعیت نمی شود و ممکن است مانند قضیه چند سال پیش فوتبال که تا نزدیک تعلیق نیز پیشرفت ورزش ایران را با مشکل رو به رو کند.

رئیس فدراسیون تکواندو در مورد کم و کاستی های اساسنامه قبلی بیان کرد: مطمئنا اساسنامه قبلی با مشکلاتی مواجه بوده است. همانطور که گفتم 16 سال پیش تدوین شده و همان موقع هم اشاره شد که مشکلاتی دارد اما هیچگاه برطرف نشد و از همان موقع این اساسنامه مورد استفاده قرار گرفته است. امیدوارم با هماهنگی و تجمیع نظری که با روسای فدراسیون ها انجام گرفته اساسنامه به بهترین شکل ممکن دوین شود و به ورزش کشور کمک کند.

وی در مورد محتویات اساسنامه و پیشنهاداتش برای اصلاح اساسنامه اشاره کرد: با توجه به اهمیت هر رشته و نتایج جهانی و المپیکی بخش خاص اساسنامه متغیر خواهد بود اما بخش اصلی آن برای تمام رشته ها یکسان خواهد بود و همه آنها یک هدف را دنبال خواهند کرد.