به گزارش سرویس ورزشی برنا، امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش و تراکتورسازی تبریز گفت: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و این دو بازی پیش روی هم حساسیت خودشان را دارند. فکر می کنم در این دو سال گذشته این تنها هفته ای بود که ما کلیه بازیکنان را در آن داشتیم. حالا دغدغه ها و مشکلات مالی سرجایش هست اما ما تمرینات خوبی داشته ایم و با انگیزه و نشاط خاصی کار می کنیم. این نقطه قوت ما در بازی فرداست. تراکتور تیم خیلی خوبی است و از مربی و بازیکنان خوبی برخوردار است ولی ما به دنبال سه امتیاز هستیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار برنا درباره تعداد بالای بازیکنان در آستانه محرومیت و اینکه آیا بازی تراکتورسازی را فدای دربی می کند یا نه، گفت: به هیچ عنوان بازی تراکتورسازی را فدای دربی نمی کنیم. هر دو بازی حیثیتی است و ما هر سه امتیاز دو بازی را می خواهیم. در طول هفته بازیکنان را از جمله کرار توجیه کرده ایم که خودشان را کنترل کنند تا کارتی نگیرند.

قلعه نویی در پاسخ به سوالی درباره مصدومیت کرار افزود: مشکل خاصی وجود ندارد و او می تواند به میدان برود. جا دارد از کادر پزشکی هم تشکر کنم که اکثر وقتها بازیکنان مصدوم را گرفتند و آنها را مداوا کردند.

سرمربی استقلال در پاسخ به خبرنگار برنا درباره تعویق دربی عنوان کرد: ما روی آن زمان بندی حساب کرده ایم. گرفتن هتل واقعا دردسر است. به همین دلیل ما مخالف تغییر بازی هستیم. ما روی زمان برنامه ریزی کرده ایم.

او در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال ایران درحال پیشرفت است یا نه، گفت: به نظرم نسبت به لیگ گذشته پیشرفتی نبوده است. همان اردوهای بلند مدت هنوز هم هست. ما در کیش با دو تیم هم هتل بودیم و آنها دلشان برای ما سوخت که چرا آنقدر کم بودیم. تعداد بازیکنان ما در تیم ملی از همه بیشتر بود و به همین دلیل بیشتر از همه ضربه خوردیم. خیلی راحت می شود الگو برداری کرد اگر برنامه ریزی بلد نیستیم. فنر باغچه در لیگ های مختلف است و تیم ملی ترکیه هم وجود دارد. آیا آنجا هم 50 روز تعطیل می کنند؟ من ده سال پیش گفتم ولی چون چشم آبی نیستیم کسی توجه نکرد، آن زمان گفتم که زمین های فوتبال ما باید بهتر شود. توجه به تیم های پایه خیلی مهم است. الهلال و الاتحاد هر وقت بازی دارند، تیم های امیدشان هم به مصاف هم می روند. اینها باعث پیشرفت فوتبال می شوند. نبود تماشاگر هم مهم است. دو بازی مجانی شد که 100 هزار تماشاگر آمدند. بروند ریشه یابی کنند تا دلیل این مسئله در بیاید.