به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت های کشتی قهرمانی بزرگسالان آسیا از ساعت 10:30 صبح امروز (شنبه) در سه وزن نخست رشته کشتی فرنگی در حال برگزاری است و نمایندگان کشورمان در اوزان 59، 71 و 85 کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفته اند.

در وزن 71 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول با نتیجه 8 بر صفر کریشانکانت یاداو از هند را شکست داد. وی در دور دوم مقابل عظمت دامبیروف از قزاقستان با نتیجه 10 بر 6 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. طاهری در این مرحله رودینگ ژانگ از چین را با نتیجه 7 بر 2 شکست داد و فینالیست شد. نماینده جوان کشورمان در دیدار فینال به مصاف روسلان تساریف قهرمان آسیا در سال 2014 از قرقیزستان می رود.

 وزن 85 کیلوگرم داود عابدین زاده در دور نخست رام ویر رام ویر از هند را با نتیجه 8 بر صفر مغلوب کرد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 5 بر صفر فی پنگ از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عابدین زاده در این مرحله در حالی که با نتیجه 6 بر 4 از حریف پیش بود با ضربه فنی مقابل رستم آساکولوف از ازبکستان، قهرمان بازی های آسیایی 2014 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت.البته حضور عابدین زاده در این دیدار به دلیل پارگی کشاله ران در پرده ای از ابهام قراردارد. وی به دلیل مصدومیت راهی بیمارستان شده است.

در وزن 59 کیلوگرم نیز محسن حاجی پور با شکست در دور اول مقابل حریف قزاق خود از دور رقابت ها کنار رفت.

رقابت های پنج وزن دوم و پایانی فردا(یکشنبه) برگزار می شود.