به گزارش سرویس ورزشی برنا کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی پس از برگزاری جلسه با علی کفاشیان در نشستی مطبوعاتی درباره این جلسه و البته اتفاقات پیرامون تیم ملی به تفصیل صحبت کرد. کی‌روش در ابتدای این جلسه به سبک همیشه از رسانه ها تشکر کرد و گفت: ابتدا باید از همه رسانه‌ها تشکر کنم که آمدند و دغدغه‌های‌شان در خصوص تیم ملی فوتبال را گفتند. از همه رسانه‌ها عذرخواهی می‌کنم که سوء تفاهمی به وجود آمد که ما نتوانستیم بعد از جلسه اول پاسخگوی سوالات باشیم. وی در ادامه به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

 

*در جلسه‌ با کفاشیان چه صحبت‌هایی مطرح شد؟ نظرتان در خصوص صحبت‌های وزیر ورزش چیست؟

من فکر می‌کردم بعد از جلسه اول صحبت‌های کفاشیان همه پاسخ‌ها را می‌دهد و نیازی نیست که صحبتی داشته باشیم. صحبت‌های کفاشیان هم در خصوص صحبت‌های وزیر کافی بوده و به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم، جلسه دومی را برای برنامه‌ریزی‌های تیم ملی داشته باشیم. پس به این شکل نیاز نیست که در خصوص جلسه اول‌مان صحبتی داشته باشید چرا که صحبت‌های رئیس فدراسیون کافی بود و دیگر از سوی من و افشین پیروانی هم صحبتی باقی نمی‌ماند که بخواهیم پاسخ دهیم. کفاشیان تمام صحبت‌های لازم را در این خصوص انجام داد. هیچ صحبت دیگری هم درباره جلسه اول با کفاشیان ندارم.

 

*ظاهرا در جلسه با کفاشیان درباره برنامه های تیم ملی هم صحبت کردید...

 

بله، ما در این جلسه به دنبال راهکارهایی برای تیم ملی بودیم که در خرداد ماه دو مینی‌کمپ را پیش رو دارد و برنامه‌ریزی این اردو را انجام دادیم. در این مینی‌کمپ‌ها از بازیکنانی که لیگ قهرمانان آسیا و فینال جام حذفی هستند استفاده نخواهیم کرد و در این دو مینی‌کمپ فرصت به بازیکنانی جوان داده خواهد شد تا برای حضورشان در تیم ملی بجنگند. بعد از اعلام لیست بازیکنان همه متوجه خواهند شد که ما چقدر توجه و ریزبینی روی لیگ داریم و به نظرم بازیکنانی که در لیست ما هستند باید برای کسب موقعیت در تیم ملی بجنگند. مطمئنا بعد از اعلام اسامی چند سورپرایز در تیم خواهید دید و البته فراتر از این موضوع بعد از اعلام لیست مشاهده خواهد شد که به آنهایی که در لیست حضور داشتند، احترام گذاشته شده است.

 

*در مدت زمان بلاتکلیفی‌تان به ورزشگاه نمی‌رفتید و حالا چگونه می‌خواهید با اعلام لیست جدید تیم ملی همه را سورپرایز کنید؟

سوال بسیار خوبی بود. باید بگویم همه بازیکنان را از نزدیک دیده‌ایم و عملکرد آنها مورد بررسی قرار گرفته است. بعضی از بازیکنان را در طول فصل و قبل از قطع شدن رفتنم به ورزشگاه در نظر داشتم، ضمن اینکه من کادر فوق‌العاده‌ای دارم که به اعتقادم همه چیز را دقیق مشاهده می‌کنند و در تمام فعالیت‌ها نزدیک به آنها هستم. مهرداد خانبان هم تا به اینجا سردرد زیادی به من داده چون تمام بازی‌ها را به همراه عملکرد بازیکنان به صورت ضبط شده و دی‌وی‌دی به من داده و ما هم این اطلاعات را با مربیان لیگ برتر رد و بدل می‌کنیم. بعد از سه سال و نیم کار کردن در تیم ملی اعتقاد دارم هفته آینده تصمیمات فوق‌العاده‌ای خواهم گرفت.

 

*اردوی اصلی تیم ملی از چه زمانی آغاز خواهد شد؟

بعد از هفته اول ماه ژوئن اولین اردوی تیم ملی آغاز خواهد شد. مطمئن هستیم که اردوی نهایی ما در استانبول ترکیه برگزار می‌شود و برای برنامه‌ریزی این اردو سخت کار شده و امروز نیز باید اعلام کنیم بازی مقابل ازبکستان در تاریخ 11 ژوئن در تاشکند قطعی شده است و در تاشکند به مصاف این تیم خواهیم رفت. کم و بیش 5 تا 6 روز در ازبکستان خواهیم بود و بعد از آن به ترکمنستان می‌رویم تا اولین بازی رسمی خود را در مقدماتی 2018 روسیه و مقدماتی جام ملت‌های 2019 امارات مقابل تیم ملی ترکمنستان انجام دهیم. موضوع دیگری که درباره آن صحبت کردیم و هنوز قطعی نشده بازی دوستانه با ژاپن است که قصد داریم بعد از بازی رسمی مقابل عمان در ماه اکتبر به دیدار ژاپن برویم که هنوز جزئیات آن مشخص نشده است. این تمام جزئیات قسمت دوم جلسه ما بود و من به همراه پیروانی به این نتایج رسیدیم.

 

*برنا-لیست تیم ملی به صورت قطعی در چه تاریخی اعلام خواهد شد؟

طبق مقررات AFC باید لیست مقدماتی و اولیه خود که 50 بازیکن در آن حضور دارند پس‌فردا یعنی دوشنبه اعلام کنیم و AFC درخواست کرده این لیست هر چه سریع‌تر اعلام شود، البته لیست نهایی بازیکنان که در اردوی نهایی ما حضور دارند هفته آینده اعلام خواهد شد.

 

*در برنامه‌تان برگزاری جلسه با سرمربیان تیم‌های باشگاهی گنجانده شده است یا خیر؟

فکر می‌کنم پیروانی توضیح لازم را در این خصوص ارائه کرده و هیچ وقت درهای تیم ملی برای حضور هیچ فردی بسته نبوده است. هر کسی که دوست دارد می‌تواند در تمرینات شرکت کند و جلساتی هم داشته باشد و از ورود هیچ کس جلوگیری نمی‌شود. افرادی هم که تاکنون به تمرینات تیم ملی نیامده اند و صحبتی با ما نداشته‌اند جزو نفراتی هستند که در نظرشان هیچ چیزی برای فراگرفتن در تمرینات تیم ملی وجود ندارد.

 

بعد از جلسه شما با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام شد جواد نکونام مربی تیم ملی شده اما کفاشیان تاکید کرد که هیچ چیز در این خصوص قطعی نیست. در این خصوص چه تصمیمی گرفته شده است؟

همان طور که کفاشیان اعلام کرده این گزینه هم مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همان طور که رئیس فدراسیون فوتبال گفت من پیشنهادم را در این خصوص گفته‌ام. راجع به ماندگاری مارکار آقاجانیان هم در تیم هیچ حرفی نیست و ما هم کارمان را با این مربی ادامه می‌‌دهیم اما من علاقه دارم جواد نکونام در کنار من کار کند.