به گزارش سرویس ورزشی برنا، رؤساى کمیته هاى داوران کشورهاى عضو کنفدراسیون هندبال آسیا وناظرین فنى آسیایى در گردهمایى سالیانه خود که از ۳۰ اردیبهشت در امارات متحده عربی آغاز شده است، حضور یافته اند.

داوود توکلی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته داوران کنفدراسیون هندبال آسیا که مسئولیت برگزاری این سمپوزیوم را بر عهده دارد، برگزاری این گردهمایی را در بهبود ارتباط با فدراسیون های عضو کنفدراسیون هندبال آسیا و به تبع آن توسعه هندبال قاره کهن موثر می داند : “ما هر سال سمیناری برای روسای کمیته داوران فدراسیون های عضو داریم و مسائل روز داوری هندبال را با آنها مطرح کرده و درباره آنها بحث و تبادل نظر می کنیم. کار کمیته داوران کنفدراسیون هندبال آسیا ایجاد ارتباط مستمر با کمیته داوران فدراسیون هاست تا قوانین به روز داوری، به طور کامل اجرا شود و برگزاری این گردهمایی در این زمینه نقش بسیار موثری دارد.” وی درباره دلیل دعوت از ناظرین داوری کشورها به این گردهمایی می گوید : “امسال به لحاظ اهمیت مساله ناظری داوری، ناظران کشورها را هم دعوت کردیم چرا که کیفیت نظارت آنها بر نوع داوری، نقش مهمی در ارتقا سطح داوری هندبال کشورهای عضو دارد. ما موضوعات متنوعی از جمله بررسی تغییر و تحولات داوری، نظارت فنی، ساختار فنی، نحوه اجرای قوانین و نظارت داوری ایده های جدید در اجرای این موارد  را در این گردهمایی به بحث گذاشته ایم که حضور ناظران داوری به هر چه بهتر اجرا شدن آنها کمک خواهد کرد.

علیرضا موسویان رئیس کمیته داوران و محسن کرباسچى ناظر و مدرس  فدراسیون هاى هندبال جهانى و آسیایى، به نمایندگی از ایران در این سمپوزیوم حضور دارند.

این سمپوزیوم سه روزه که در محل هتل “جی دبلیو ماریوت” شهر دوبی در حال برگزاری است، امروز به کار خود پایان خواهد داد.