به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، دکتر محمود گودرزی در نخستین گردهمایی مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، اظهار داشت: رویکرد اصلی دولت ترویج ورزش همگانی است.

وی افزود: در تحلیل سخنرانی‌های رئیس جمهور رویکرد اصلی به سمت ورزش همگانی است و باید شرایط ورزش برای همه مردم به صورت یکسان فراهم شود.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال جاری توان مالی ما نسبت به سال‌های قبل کاهش یافته اما دستاوردها به شدت افزایش یافته و مربوط به همه حوزه‌ها می‌شود.

وی به برخی از فعالیت‌های این وزارتخانه اشاره کرد و اظهار داشت: شفاف‌سازی بسیار مناسبی در وزارت ورزش و جوانان شکل گرفته و توانسته تأثیرات بسیار مثبتی را به همراه داشته باشد و می‌توان به صراحت گفت که هیچ گونه ابهام مالی در وزارت ورزش و جوانان دیده نمی شود.

وی به پرداخت 47 هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه در حوزه تجلیل از ورزشکاران اشاره و خاطرنشان کرد: اجازه نمی‌دهیم در حوزه تجلیل از قهرمانان مطالبات انباشته شود زیرا حوزه‌هایی که مسئولیت پشتیبانی را برعهده گرفته‌اند با دقت و نظر منطقی اعتبارات را توزییع می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان به تدوین نظام نامه فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از سال‌ها اشاره کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی این وزارتخانه را موظف کرده بود که خانواده ورزش بر اساس آن نظام نامه حرکت کند اما متأسفانه این کار انجام نشده بود ولیکن این فعالیت در حوزه ورزش و جوانان در این دولت انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: تدوین نظام نامه اخلاق حرفه‌ای در شرایط فعلی می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کند قطعاً می‌تواند عصر جدیدی را در ورزش کشور رقم بزند و برخی از بداخلاقی ها از ورزش دور شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: قانون اختیارات و وظایف مسئولیت‌های وزارت ورزش که پس از تشکیل وزارت ورزش قانونگذار مؤظف کرده این قانون نوشته شود پس از سال‌ها به رشته تحریر درآمد و در شرایط فعلی تقدیم دولت شده است.

گودرزی تصریح کرد: نظام‌نامه آموزش و پژوهش در گذشته یک صورت ظاهری داشت ولی به دلیل توجه ویژه این وزارتخانه به بحث آموزش توانسته‌ایم شرایط جدیدی را در این عرصه به وجود بیاوریم.

گودرزی گفت: ملاقات با رهبر معظم انقلاب و تایید عملکرد و مواضع فرهنگی این وزارتخانه توسط ایشان، دیدار های مکرر با حجت‌الاسلام روحانی و توجه ویژه این وزارتخانه به نقش پیشگیرانه ورزش از دیگر رویکردهای این وزارتخانه است.

وزیر ورزش و جوانان به مواضع مثبت سازمان بازرسی کشور از این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: این سازمان از حرکت روشن و شفاف و صریح این وزارتخانه تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه به بیش از 24 استان کشور سفر انجام شده است تصریح کرد: سال گذشته باید 100 پروژه را افتتاح می‌کردیم اما با همت ویژه توانستیم 280 پروژه را به بهره‌برداری برسانیم که این موضوع یک دستاورد بسیار مهم است.