به گزارش سرویس ورزشی برنا، امیررضا خادم در نخستین گردهمایی مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، اظهار داشت: بنا بر تصمیمی که در شورای معاونین اتخاذ شد تصمیم گرفتیم نخستین جلسه سال جاری در مشهد را برگزار کنیم که  طبق مصوبه شورای معاونین این جلسات هر سه ماه یکبار به صورت منجسم برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این معاونت بیش از 100 بازدید میدانی انجام داده است، تصریح کرد: چهارچوبی منظم برای بررسی عملکرد مدیران سراسر کشور در حوزه ورزش در نظر گرفته شده که بر اساس آن معیارها اندازه گیری می‌شود.

خادم گفت: وزارت ورزش و جوانان فضا را برای رقابت بین ادارات کل ورزش و جوانان در سراسر کشور مهیا می‌کند و قطعاً در این میان شاخص‌های مناسبی را تدوین و ابلاغ خواهد کرد.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان رعایت ضوابط و قوانین جاری، میزان جذب اعتبارات، توجه ویژه به ورزش قهرمانی، بررسی عملکرد حوزه حقوقی را از معیارهای بررسی مدیران کل ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور دانست.

وی با اشاره به اینکه این معاونت از هیاهوی ورزشی دوری کرده و به بحث‌های تخصصی و کارشناسی پرداخته است، تصریح کرد: تا کنون در این زمینه توفیقات بسیار زیادی بدست آمده است.

خادم به بررسی عملکرد مدیران بر اساس کمیسیون ماده 5 و 88 اشاره کرد و اظهار داشت: باید در حوزه ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز برنامه‌ای مدون تدوین شود که مدیران ورزشی در سراسر کشور بتوانند بدون ایجاد وقفه به فعالیت‌های خود بپردازند.

وی ادامه داد: گاهی همکاری نمایندگان مجلس در مورد پیگیری یک موضوع ورزشی نتایج بسیار مثبتی را به همراه داشته است قطعا باید در یک شیوه مدون این همکاری‌ها انجام شود.

معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان توجه به حوزه جوانان، فعال نمودن نحوه عملکرد استعدادیابی، بررسی عملکرد در اتوماسیون اداری نیز از جمله موضوعاتی است که به صورت ماهیانه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خادم به ضرورت توجه بیشتر به بحث آمایش رشته‌های ورزشی اشاره کرد و گفت: امیدواریم توفیقات بیشتری برای تمامی استان‌ها در عرصه‌های بین‌المللی بدست بیاید زیرا این موضوع زمینه‌ای مناسب برای رشد استعدادها در سراسر کشور مهیا می‌کند.