به گزارش سرویس ورزشی برنا، دکتر سیدعبدالحمید احمدی در گردهمایی معاونین و مدیران کل ستادی و استانی وزارت ورزش و جوانان گفت: کنگره گرامیداشت شهدای ورزشکار با همکاری دستگاه‌های مرتبط در حوزه فرهنگی ورزشی از جمله سازمان بسیج ورزشکاران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌های ورزشی، باشگاه‌های ورزشی و صدا و سیما در بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

وی افزود: مجموعه فعالیت‌ها و برنامه‌ها برای این کنگره پیش‌بینی شده است که جزئیات آن بعد از تشکیل ستاد عالی این کنگره اعلام می‌شود.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: امیدوارم با برگزاری این کنگره بتوانیم بخش کوچکی از دینی که شهدا بر گردن ملت و دولت دارند را ادا کنیم. امیدواریم یاد، نام، سیره و منش شهدای ورزشکار را با برگزاری این کنگره در جامعه ماندگارتر کنیم.

وی همچنین نهادینه کردن فرهنگ ایثار در جامعه ورزش را ضروری دانست و افزود: انتشار کتاب، تهیه فیلم، تهیه تیزر، ساخت نماهنگ، ساخت یادمان، برگزاری کنگره‌های استانی، برگزاری کنگره برای شهدای ورزش خاص از جمله برنامه‌های جانبی این کنگره خواهد بود.

وی با اشاره به شناسایی قریب به 6 هزار شهید ورزشکار در کشور خاطر نشان کرد: با همکاری بنیاد شهید و همه نهادهایی که دست‌اندرکار حوزه ورزش هستند اسامی، مشخصات، وصایا و احکام قهرمانی این شهدا ثبت و ضبط شده است.

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: برگزاری این کنگره 23 بهمن ماه همزمان با سالگرد بمباران زمین فوتبال چوار ایلام توسط هواپیماهای رژیم بعثی عراق خواهد بود.