به گزارش سرویس ورزشی برنا ششمین روز مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در ورکلا لهستان با برگزاری 94 کیلوگرم ادامه یافت در این روز رضا دهدار وزنه بردار جوان ایران روی تخته رفت اما او هم مقامی بهتر از پنجم کسب نکرد تا بعد از پنجمی میری در روز گذشته، دهدار هم دومین مقام پنجم کاراون ایران را کسب کند و کماکان به مدال های دلخوش باشیم.

رضا دهدار ملی پوش ایران برای رسیدن به سکو باید رقبایی از روسیه، اکراین و کره جنوبی را کنار می زد اما در نهایت مقام پنجم جهان را بدست آورد.

 

حرکت یکضرب

نماینده ایران در نخستین حرکت باید پشت وزنه148 کیلوگرم قرار می گرفت که توانست اولین حرکت را با موفقیت پشت سر بگذارد.

دهدار در دومین حرکت باید 153 کیلوگرم را مهار می کرد اما ناکام ماند. در سومین حرکت حسین توکلی سرمربی ایران، برای شاگردش 154 کیلوگرم (یک کیلوگرم بیشتر از وزنه دوم) درخواست کرد و او این بار توانست آن را بالا سر ببرد. اما با توجه به این که رقبایش وزنه های بالاتری را مهار کردند دهدار در نهایت در یک ضرب در رده پنجم قرار گرفت.

ولادیمیر هوزا از اوکراین با رکورد 173 کیلوگرم مدال طلا را بدست آورد. ختاف خوگایوف از روسیه با 172 کیلوگرم مدال نقره کسب کرد و مونتانو پاریدیس از کلمبیا با رکورد 165 کیلوگرم مدال برنز یک ضرب را بر گردن آویخت.

 

حرکت دوضرب

دهدار پس از اینکه در یک ضرب نتوانست مقامی بهتر از پنجمی را کسب کند، در دوضرب باید عملکرد بهتری از خود نشان می داد تا بواند عقب ماندگی خود را نسبت به سایر رقبا جبران کند و به سکو برسد. توکلی برای او در نخستین حرکت 178 کیلوگرم را درخواست کرد و شاگردش توانست آن را بالای سر ببرد.

ملی پوش جوان ایران در دومین حرکت باید 186 کیلوگرم را مهار می کرد و این بار نیز موفق عمل کرد. برای سومین حرکت در حالی باید 191 کیلوگرم را بالای سر می برد که وزنه برداران روس و اکراین هنوز کار اصلی خود را آغاز نکرده بودند اما نماینده ایران این وزنه را اندخت و با همان 186 کیلوگرم به کار خود در دوضرب پایان داد و در رده ششم ایستاد.

در نهایت دهدار  در مجموع دو حرکت با رکورد 340 کیلوگرم نفرپنجم جهان شد.

 

تابلو نتایج دسته 94 کیلوگرم:

1-ختاف خوگایوف از روسیه با رکورد 172 کیلوگرم یک ضرب، 202 کیلوگرم دوضرب و مجموع 374 کیلوگرم (2 مدال طلا دوضرب و مجموع و نقره یک ضرب)

2-ولادیمیر هوزا از اوکراین با رکورد 173 کیلوگرم یک ضرب، 193 کیلوگرم دوضرب و مجموع 366 کیلوگرم (طلا یک ضرب و 2 مدال نقره دوضرب و مجموع)

 

3-جین یانسئونگ از کره جنوبی با رکورد 165 کیلوگرم یک ضرب، 191 کیلوگرم دوضرب و مجموع 356 کیلوگرم (2 مدال برنز دوضرب و مجموع)

5-رضا دهدار از ایران با رکورد 154 کیلوگرم یک ضرب، 186 کیلوگرم دوضرب و مجموع 340 کیلوگرم