به گزارش سرویس ورزشی برنا تیراندازی باز هم صف شکن شد. رشته ای که همیشه در طول سال های اخیر عادت کرده ایم همیشه در تورنمنت های ورزشی نخستین مدال ها را برای ما کسب کند. عادتی که این بار در بیست و هشتمین دوره‌ رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان تکرار شد و تیم تیراندازی ایران نخستین مدال کاروان ایران را در این دوره از رقابت ها کسب کرد.

در نخستین روز از مسابقات تیراندازی یونیورسیاد 2015 در کره‌جنوبی تیم تیراندازی دختران ایران با ترکیب نجمه خدمتی، مه لقا جام‌بزرگ و مائده امین‌زاده به مدال برنز تفنگ 10 متر بادی دست یافت و نخستین مدال کاروان ایران را در روز چهارم یونیورسیاد به دست آورد.

در بخش تیمی تفنگ بادی 10 متر بانوان نجمه خدمتی، مه لقا جام بزرگ و مائده سادات امین زاده توانستند با مجموع امتیاز 1237.3 مدال برنز تیمی را از آن خود کنند. در این بخش نمایندگان چین و صربستان به ترتیب مدال‌ها طلا و نقره را بدست آوردند.

همچنین در بخش انفرادی این رقابت‌ها نجمه خدمتی و مه‌لقا جام بزرگ با ایستادن در رده‌های پنجم و هفتم مرحله مقدماتی، راهی فینال شدند. مائده امین‌زاده نیز با ایستادن در جایگاه چهل و پنجم از این رقابت‌ها حذف شد.

اما در پایان مرحله مقدماتی تفنگ بادی 10 متر مردان در بخش انفرادی محمدحسین کریمی در رده هجدهم ایستاد، سیدمحمدرضا سام نوزدهم شد و مهیار صداقت نیز در جایگاه بیست و چهارم ایستاد و از صعود به فینال باز ماندند.

تیراندازان کشورمان در بخش تیمی نیز در رده پنجم ایستادند و از رسیدن به فینال باز ماندند.