به گزارش سرویس ورزشی برنا، شب گذشته فینال رقابت های کوپا آمه ریکا برگزار شد و شیلی با برتری مقابل آرژانتین در ضربات پنالتی جام را بالای سر برد تا برای نخستین بار فاتح این رقابت ها شود.

سامپائولی که عملکرد تیمش در طول رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا 2015، تورنمنتی که خود میزبان آن بودند، بسیاری از تماشاگردان را به تحسین واداشته بود، گام آخر را هم با نشان دادن راه شکست تیم ملی کشور خود به شاگردانش برداشت تا نامش را در تاریخ تیم ملی فوتبال شیلی حک کند.

شاگردان سامپائولی در ضربات پنالتی پایان یک بازی بدون گل در فینال موفق شدند آرژانتین قدرتمند را با نتیجه 4 بر یک شکست دهند که آخرین پنالتی آنها را الکسیس سانچس، مهاجم آرسنال با یک ضربه چیپ به گل تبدیل کرد تا شادی میزبان از بابت کسب پیروزی بازی دو چندان شود.

سرمربی شیلی در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: پنالتی الکسیس به من لذتی باور نکردنی داد. بازیکنانم کارشان را عالی انجام دادند. آنها واقعاً به دنبال کسب این عنوان بودند. من حتی یک بازی را هم در کل تورنمنت از بازیکنانم ندیدم که در آن از حریف‌شان بهتر نبوده باشند.

انتظار طولانی مدت شیلی برای کسب یک عنوان قهرمانی را نسلی از بازیکن تیم ملی این کشور به پایان رساندند که گفته می‌شود بهترین نسل در تاریخ این تیم به شمار می‌روند.

سامپائولی ادامه داد: من می‌خواهم از این افتخار در کنار بازیکنانم لذت ببرم. فتح کوپا آمه‌ریکا اینجا در شیلی با این مردمی که سراسر وجودشان خوشحالی شده... می‌خواهم از بازیکنان بابت اینکه گذاشتند من هم سهمی در این افتخار داشته باشم تشکر کنم.

به نظر سامپائولی 55 ساله شیلی در طول 120 دقیقه بازی تیم برتر میدان بوده و پیروزی تیمش در ضربات پنالتی عدالت را برقرار کرده است.

او در این خصوص تأکید کرد: از نظر بازی هجومی، شیلی از آرژانتین برتر بود. ما توانستیم بر توپ و میدان آن هم برابر تیم قدرتمندی مانند آرژانتین مسلط شویم. شیلی بازی فوق‌العاده‌ای ارائه کرد و ما حتی این فرصت را داشتیم که در 90 دقیقه کار را تمام کنیم. من به احترام این بازیکنان سرتعظیم فرود می‌آورم. ضربات پنالتی حق را به حقدار رساند چون نتیجه درستی را برای بازی رقم زد. شیلی در جریان بازی موقعیت‌های بیشتری نسبت به آرژانتین داشت.

سرمربی شیلی گفت که مهار لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین سهم زیادی در موفقیت تیم او برای کسب عنوان قهرمانی داشته است.

او اظهار داشت: برنامه بازی ما این بود که توپ و میدان را تحت کنترل بگیریم و به حریف اجازه ندهیم بر بازی مسلط شود. اگر این اتفاق رخ می‌‌داد مسی به شما نشان می‌داد که چرا بهترین بازیکن دنیاست. برنامه ما پرس حریف از یک سومی دفاعی‌اش و تصاحب توپ بود. بازیکنان ما در طول بازی تلاش و تعهد بیشتری نشان دادند.

سامپائولی در پاسخ به این سؤال که آیا به فعالیت خود به عنوان سرمربی شیلی ادامه می‌دهد، گفت: من فعلاً فقط می‌خواهم از این موفقیت لذت ببرم. تحلیل شرایط باشد برای بعد.