به گزارش سرویس ورزشی برنا، مجید صالح مربی تیم استقلال تهران پس از جذب فرشید اسماعیلی در جمع خبرنگاران گفت: بهنام برزای، فرشید اسماعیلی و حسینی که بازیکن رده جوانان هستند، ضمن اینکه محسن کریمی، علیرضا رمضانی و محمدرضا خلیلی بازیکنان جوان و آینده دار استقلال هستند. در این بین 6 ملی پوش جوان وجود دارد من خودم مربی آنها بودم. این بازیکنان جوان در کنار بازیکنان با تجربه می توانند آینده فوتبال ایران را رقم بزند.

وی افزود: اگر تیم ها جوانگرایی را ادامه دهند می توانند تیم خوبی داشته باشند از سازمان لیگ و مسئولین تشکر می کنم که باعث شدند بازیکنان جوان اضافه شوند.

صالح در مورد حضور فرشید اسماعیلی در استقلال عنوان کرد: فرشید بازیکن ملی پوش لیگ یکی است. جز این بازیکن، بهنام برزای و روزبه  هم توانسته اند سوابق زیادی کسب کنند. این بازیکنان که پشتوانه فوتبال ما هستند، اگر بتوانیم این ها به جایگاهی مناسب برسانیم، می توانیم تیم موفقی داشته باشیم.

مربی استقلال ادامه داد: من معتقدم سیستم سازمان لیگ ما دارد به سمتی می رود که ما هم بتوانیم میانگین سنی خود را پایین بیاوریم تا جوانان توانایی های خود را به سمت شکوفایی هدایت کنیم تا ان شاءالله به طور تدریجی بازیکنان جوان را در کنار نفرات خوب ملی پوش به اوج برسانیم. اینکه می گویم آینده یک سال و دوسال نیست. باید به آینده دورتر نگاه کنیم تا این بازیکنان جوان و خوب را ملی پوش کنیم و به جایگاه های خوبی برسانیم.

وی در مورد انتقاد هایی که علیه وی می شود، تصریح کرد: من اهل این نیستم که وارد حاشیه بشوم. من در کنار قلعه نویی و ابراهیم زاده هم بودم و مقام خوبی کسب کردیم. خودم هم یک سال سرمربی سایپا بودم و فکر می کنم تیمم در آن سال نسبت به سال قبل از آن  پیشرفت خوبی داشت. بازیکنانی مثل سجاد شهباززاده و جابر انصاری در آن سال در سایپا حضور داشتند و سابقه من مشخص است ولی در نهایت باید انتقاد پذیرفت و به حرف دیگران احترام گذاشت.

وی در مورد لیست مورد نظر استقلال گفت: ما با بازیکنان زیادی صحبت کرده ایم . پروسه تیم بستن مسیری داردما باید به نیازها و شرایط باشگاه نگاه کنیم. خود مظلومی به عنوان نفر اول در این قضیه فعالیت می کند  و اولین نفر در این باره نظر می دهد.

صالح تصریح کرد: فردا تمرین تعطیل است و قصد داریم یک بازی بین بازیکنانمان برگزار کنیم  وبیشتر از بازیکنان جوان و کم تجربه استفاده کنیم.