به گزارش سرویس ورزشی برنا، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال نوشت: تیم ملی بسکتبال ایران باید به راحتی از گروهش در مسابقات قهرمانی آسیا صعود کند.

تیم ملی بسکتبال ایران در مسابقات بسکتبال قهرمانی آسیا در کنار تیم‌های مالزی، ژاپن و تیم نماینده جنوب آسیا در گروه A قرار گرفت. در گروه B کویت، فیلیپین، فلسطین و نماینده شرق آسیا به رقابت می‌پردازند، کره‌جنوبی، اردن، چین و سنگاپور تیم‌های گروه C را تشکیل می‌دهند و در نهایت لبنان، قطر، چین تایپه و قزاقستان در گروه D قرار گرفتند.

فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارش مختصری به بررسی این قرعه‌کشی پرداخته است که در زیر می‌خوانید:

گروه اول

تیم ملی بسکتبال ایران باید به راحتی از گروهش صعود کند. تیم ملی ژاپن نیز با دو بازیکنی که به تازگی به تبعیت این کشور در آمده‌اند (تامی برنتون و مایکل پارکر) یک حریف جنگنده به حساب می‌آید اما همچنان اختلاف زیادی با ایران، مدافع عنوان قهرمانی آسیا دارند.

گروه دوم

سبک‌ترین و آسان‌ترین گروه مسابقات قهرمانی آسیا. تیم ملی فلسطین در نخستین حضورش در این تورنمنت می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و حتی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. فیلیپین تنها تیم حاضر در این گروه است که تجربه ایستادن روی سکوهای قهرمانی آسیا را دارد، در جام جهانی بازی کرده و جزو تیم برتر رنکینگ فدراسیون جهانی است.

گروه سوم

قرار گرفتن سه مدعی چین، اردن و کره جنوبی در یک گروه عجیب است. چین همیشه در خانه عملکرد خوبی داشته است و هدف این تیم قهرمانی است.

گروه چهارم

گروه مرگ! هر 4 تیم لبنان، قطر، چین تایپه و قزاقستان به قدری خوب هستند که شایسته ایستادن روی سکوی قهرمانی باشند، البته در این بین حضور فادی الخطیب برای لبنان و غیبت یاسین موسی در قطر برای این دو تیم موثر خواهد بود.