به گزارش سرویس ورزشی برنا، غلامرضا بهروان درخصوص نامه دبیر کل فدراسیون فوتبال برای منع فعالیت باشگاه های لیگ برتری در نقل و انتقالات، اظهارداشت: چنین نامه ای به سازمان لیگ آمده است و 60 تیم در لیگ های برتر، دسته اول ، دوم و سوم نمی توانند خدمات فوتبالی دریافت کنند و در نامه دبیر فدراسیون فوتبال دقیقا کلمه ممنوع آمده است. این نامه همراه احکام کمیته انضباطی به سازمان لیگ ارسال شده است.

وی ادامه داد: 11 تیم لیگ برتری نیز در بین این تیم ها هستند. استقلال، پرسپولیس، پیکان، نفت، ملوان، سپاهان، ذوب آهن، استقلال اهواز، تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز تیم هایی هستند که نمی توانیم به آنها خدمات فوتبالی ارایه کنیم. حتی برخی تیم هایی که دیگر فعالیتی هم ندارند نام شان در این فهرست دیده می شود تیم هایی مثل گهردورود، سایپا شمال و داتیس.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه بدون حضور این 11 تیم می توان لیگ برتر را برگزار کند، گفت: دیگر اسم این مسابقات لیگ نیست. اما فدراسیون فوتبال به طور رسمی به ما اعلام کرده به این تیم ها خدمات فوتبالی ارایه نکنیم. این باشگاهها بدهکار شاکی خصوصی دارند و باید رضایت شاکیان را جلب کنند. البته باید راهکاری هم ارایه شود مثل کاری که فیفا می کند و تاریخی برای تسویه حساب بدهی ها اعلام می کند و سپس از تیم های بدهکار امتیاز کسر می شود.

وی افزود: این باشگاه ها بدهی انباشته دارند و باید این بدهی ها تقسیط شوند به هر حال کمیته انضباطی و دبیر فدراسیون فوتبال قاطعانه به این مساله ورود کرده اند.

بهروان در مورد پرداخت نشدن دستمزد داوران گفت: دستمزد داوران در نیم فصل اول پرداخت شده اما در نیم فصل دوم لیگ برتر هنوز دستمزدها را پرداخت نکرده ایم و سازمان لیگ و مهدی تاج در تلاش هستند که این بدهی به داوران پرداخت شود در مورد داوران لیگ دسته اول و رده ها پایین تر که دستمزدی پرداخت نشده و ان‌شالله فرجی شود تا این بدهی به داوران پرداخت شود.