به گزارش سرویس ورزشی برنا، رضا عنایتی جزو اولین بازیکنانی بود که از طرف پرویز مظلومی در لیست مازاد استقلال قرار گرفت. او نیم فصل گذشته با نظر امیر قلعه نویی به استقلال آمد و نتوانست آنطور که باید موفق باشد. عنایتی خیلی دوست داشت با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کند اما او جایی در پازل تاکتیکی مظلومی نداشت تا مجبور شود به تیم شهر زادگاهش برگردد و احتمالا آنجا از فوتبال خداحافظی کند.

*رضا عنایتی خیلی بدشانس است که در اولین بازی لیگ برتر باید مقابل استقلال به میدان برود؟

واقعا بدشانس هستم. تقابل با استقلال همیشه برای من سخت بوده چون من همیشه استقلال را مثل خانه خودم می دانم و وقتی از خانه ام دورم برایم سخت است مقابل آن قرار بگیرم هرچند که به تیمم هم تعهد دارم. همیشه فشار زیادی در بازی با استقلال روی من بوده است. این بازی برای سیاه جامگان یک فرصت فوق العاده است تا خودش را به عنوان یک لیگ برتری تثبیت کند. ما تیم خوب و جوانی داریم که یک درصد هم با استقلال قابل مقایسه نیست اما نمی خواهیم در اولین بازی خانگی امتیاز از دست بدهیم.

*تقابل استقلال و سیاه جامگان با حضور تو جذاب تر است. خیلی ها فکر می کنند با توجه به اینکه مظلومی تو را از استقلال کنار گذاشته انگیزه زیادی برای انتقام داری؟

خواهش می کنم از چنین لفظ هایی استفاده نکنید. اول توضیحی درباره رفتنم از استقلال بدهم. از سال اولی که با نظر امیر قلعه نویی به استقلال آمدم با تمام توان در خدمت این تیم بودم. هر وقت که فکر کردم برای استقلال می توانم مفید باشم آمدم و تا جایی که توانستم کمک کردم. طی سالهای گذشته هم بارها صحبت از حضور من در استقلال بوده و نیم فصل پارسال که برگشتم می خواستم واقعا به تیم کمک کنم اما از شانس بد من هیچ چیز سر جای خودش نبود و نشد که هواداران را خوشحال کنیم. امسال هم مظلومی آمد و برخی از بازیکنان را نخواست. من هم به سلیقه او احترام می گذارم و هرگز هم صحبتی علیه او انجام ندادم. اینکه من، صادقی و بیگ زاده از استقلال رفتیم به معنای بد بودن ما که نیست بلکه مربیگری امری سلیقه ای است و من هم پذیرفتم که از استقلال بروم.

*درباره اینکه چقدر انگیزه داری انتقام بگیری حرف نزدی؟

هیچ انگیزه ای برای انتقام ندارم! مگر جنگ است که بخواهم انتقام بگیرم؟من همیشه برای پیراهن تیمم با تمام توان تلاش می کنم و سیاه جامگان هم که تیم شهر خودم است. هرگز به انتقام از تیم محبوبم فکر نمی کنم اما سعی می کنم همیشه بهترین بازیهایم را انجام دهم. من دیدم که هواداران استقلال چقدر پارسال اذیت شدند و سختی کشیدند. راضی به ناراحتی آنها نیستم اما به تعهداتم به تیمی که الان عضو آن هستم پایبندم.

*جدایی از استقلال برایت سخت بود؟

قطعا سخت بود. من در تمام سالهایی که در استقلال نبودم هم دلم برای این تیم می تپید و دلم می خواست استقلال قهرمان شود. بالاخره فوتبال است و حساب و کتاب ندارد. هیچ چیز این ورزش قابل پیش بینی نیست.

*از مظلومی ناراحتی؟

صادقانه می گویم نه. ناراحت نیستم.

*خیلی دوست داشتی با پیراهن استقلال خداحافظی کنی؟

به جرات می گویم شاید این تنها حسرت زندگی فوتبالی من باشد. بله من دلم می خواست در استقلال بمانم و با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کنم اما نشد. از این نظر خیلی ناراحتم اما حتما حکمت خدا بوده است.

*شایعه نقش مهدی رحمتی در جدایی تو از استقلال چقدر صحت دارد؟

این شایعات فقط در رسانه ها مطرح شده و صحت ندارد. من و رحمتی سالهاست با هم رفاقت داریم و همبازی هم بوده ایم. این دروغها درست نیستند.

*فکر می کنی استقلال بتواند قهرمان شود؟

استقلال تیم خوبی بسته و اگر شرایط مالی اش هم رو به راه باشد حتما سال خوبی خواهد داشت. به خاطر شادی دل هواداران هم که شده دلم می خواهد این تیم قهرمان شود.

*سمت نیمکت استقلال می روی؟

سوال بعدی لطفا!

*شرایط سیاه جامگان چطور است؟

تیم خوب و جوانی داریم. هدفمان کسب رتبه تک رقمی و ماندن در لیگ است که امیدوارم بتوانیم نماینده خوبی برای مردم مشهد باشیم.

*امسال از فوتبال خداحافظی می کنی؟

فعلا تصمیمم این است که خداحافظی کنم اگر اتفاق خاصی نیفتد.