به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد محسن ربانی در گفتگویی اظهار داشت: ورزشکارانی که بیشترین شانس را برای کسب سهمیه ورودی المپیک داشتند در ترکیب تیم ملی برای جام کازانف قرار گرفتند و می توان گفت با توجه به محدودیت هایی که وجود داشت یک تیم کاملا کیفی عازم این رقابتها می شود.

وی ادامه داد: در خصوص حضور ورزشکاران در فهرست تیم ملی یک فرد خاص تصمیم گیری نکرده است و این فهرست در کمیته فنی و با خرد جمعی به تصویب نهایی رسیده است. ضمن اینکه سعی کردیم ورزشکاران مستعدی که تاکنون شانسی برای آنها قائل نشده ایم نیز در این تیم حاضر باشند.

ربانی افزود: پرندگان ما در ارتفاع و دوندگان سرعتی از امیدهای کسب سهمیه در مسابقات بین المللی جام کازانف هستند که با تمرکز و تلاش می توانند به حدنصاب های المپیک ریو برسند و نتیجه تلاش های خود را ببینند. قنبرزاده، تفتیان، قاسمی و ابارقی از ورزشکارانی هستند که برای کسب سهمیه به آنها امیدواریم. به هر حال کسب سهمیه هم کار راحتی نیست، المپیک جای بهترین های ورزش دنیا است و اگر کسی به  آن راه پیدا کند اطمینان داشته باشید که حقش بوده در کنار بهترین های دنیا بایستد. 

وی در پایان در خصوص عدم اعزام پرندگان طول به قزاقستان گفت: ورزشکارانی مانند وحید صدیق درپرش سه گام، که مستعد و آینده دار هم هستند فرصتی برای امتحان کردن شانس خود نداشته اند. در صورتی که فدراسیون این فرصت را در یک مسابقه سه مرحله ای به پرندگان طول کشور داد. در کمیته فنی هم تصمیم بر این بود که تعدادی در جایزه بزرگ حاضر شوند و تعدادی در کازانف شانس خود را محک بزنند.