به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت های جام جهانی تیراندازی کروواسی با امتیاز سهمیه بازی های پارالمپیک 2016 از 19 تا 24 تیر ماه در شهر اوسیک در جریان بود و سمیرا ارم ملی پوش تیم تیراندازی جانبازان و معلولین در رقابت های اخیر جام جهانی کروواسی موفق به کسب نشان طلا و سهمیه مستقیم بازی های پارالمپیک 2016 شد.

وی در خصوص این رقابت ها گفت: رقابت های کروواسی دومین تجربه من در مسابقات برون مرزی بود و اصلا انتظار چنین نتیجه ای را نداشتم. اما به لطف خدا، دعای خیر پدر و مادر و زحمات کادر فنی موفق شدم علاوه بر کسب نشان طلا در تپانچه بادی ماده P2، سهمیه مستقیم بازی های پارالمپیک ریو را نیز بدست آورم.

ارم افزود: این نتیجه را مدیون اعتماد و ایمان کامل به مربی ام آقای امیری می دانم. در طول مسابقات تمام نکاتی را که ایشان در زمینه فنی و تکنیک های ذهنی و روانی به من آموخته بود، مو به مو پیاده می کردم و معتقدم وقتی به مربی اعتماد کامل داشته باشی، موفقیت حتمی است. زمان مسابقه اصلا به رکوردهای دیگران توجه نمی کردم و تلاش می کردم تا فقط و فقط تمرکزم بر عملکرد خودم باشد. قبل از مسابقه هم دعای عهد را گوش کردم و آرامش خاصی داشتم.

بانوی طلایی کاروان ایران در کروواسی خاطر نشان کرد: روز فینال مسابقه تپانچه بادی P2، تا تیر 18 نفر دوم بودم و وقتی در مانتیور دیدم که سه نفر از ایران اول تا سوم فینال هستند خوشحال شدم و دیگر برایم مهم نبود که چندم می شوم. 2 تیر آخر را در چنین شرایطی زدم و بعد از اتمام مسابقه بود که خانم مشرف جوادی، سرپرست کاروان، به من تبریک گفت و اعلام کرد که هم اول شدم و هم سهمیه را گرفتم.

وی ادامه داد: حال من در آن لحظه قابل وصف نیست و زمانی که می دیدم هر سه پرچمی که بالا می رود، پرچم کشور عزیزمان است فقط اشک می ریختم و خوشحال بودم. البته این اتفاق از قبل توسط آقای امیری پیش بینی شده بود که هر سه سکوی تپانچه بادی 10 متر، از آن ایران باشد و امیدوارم این اتفاق در پارالمپیک هم بیافتد و با توجه به اینکه در بخش تیمی هم نشان طلا را بدست آوردیم و رکورد جهان را نیز شکستیم، در پارالمپیک اجازه نمی دهیم رکورد ایران را جابه جا کنند!

ارم گفت: پدر و مادرم اولین کسانی بودند که از خبر مدال طلا و سهمیه مطلع شدند و از خوشحالی اشک می ریختند. خانواده ی من از کودکی زحمات زیادی برای من کشیدند و خوشحالم که با این نتیجه توانستم دل آنها را شاد کنم.

 

بانوی جوان تیم ملی خاطر تصریح کرد: در حال حاضر با برنامه ای که مربی ام، آقای امیری به من ارائه کرده است در حال تمرین هستم تا مرداد ماه که به همراه سایر ملی پوشان وارد اردوی تیم ملی بشویم.

ملی پوش طلایی تیم تیراندازی در پایان گفت: به لطف خداوند در بازی های پارالمپیک از این هم بهتر ظاهر می شویم و امیدوارم بتوانیم مثل این مسابقات تمام سکوهای برتر را از آن خود کنیم.