به گزارش سرویس ورزشی برنا، جلسه شورای سیاست گذاری سازمان لیگ با حضور اعضای این سازمان در محل فدراسیون تشکیل جلسه داد و در نهایت پس از بحث و تبادل نظر در مورد نحوه برگزاری مسابقات امسال لیگ باشگاه‌ها مواردی به تصویب رسید.

در این جلسه تصویب شد که رقابتهای لیگ برتر امسال به صورت دوره‌ای و با حضور 12 تیم از هفتم آبان آغاز می شود. در مرحله دوم لیگ ( مرحله پلی آف )، 6 تیم برتر به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت کار خود را دنبال کرده و در نهایت در دور سوم 4 تیم برتر در مرحله نهایی به صورت 4 برد از 7 دیدار، مسابقات را دنبال تا در نهایت قهرمان لیگ برتر مشخص شود.

دیگر موارد تصویب شده به شرح زیر است:

تیم‌های لیگ برتر که در مسابقات دسته یک نیز شرکت می‌کنند، می‌توانند از 2 بازیکن زیر 23 سال خود به صورت بالا به پایین یا پایین به بالا استفاده کنند.

تیم‌های حاضر در لیگ برتر در دور مقدماتی می‌توانند از 2 بازیکن خارجی (نه به صورت همزمان) استفاده کرده که در مرحله پلی آف این قانون به صورت استفاده همزمان دو بازیکن خارجی اجرایی می‌شود.

تیم‌های شرکت کننده در لیگ برتر باید 10 درصد کل قراردادهای ثبت شده در فدراسیون را به صورت ضمانت بانکی ارائه کرده و طبیعتا تخطی از این شرایط به منزله عدم حضور در رقابت‌های لیگ برتر است.

همچنین سن شرکت کنندگان در لیگ جوانان 10نفر با تاریخ تولد 76.10.11 و 2 نفر به تاریخ تولد 75.10.11 به بعد است.

کلیه باشگاه‌های می توانند در لیگ جوانان شرکت کنند.

سقف تیمها در لیگ دسته یک 24 تیم است.

بازیکنانی که در خارج از کشور فعالیت دارند سهمیه خارجی محسوب می شوند.