به گزارش سرویس ورزشی برنا، تمرینات تیم ملی والیبال از امروز با حضور 13 بازیکن برای حضور شایسته در جام جهانی و جام واگنر آغاز شد.

سرپرست تیم ملی والیبال ایران درباره برنامه های این تیم تا آغاز جام جهانی گفت: تمرینات از امروز در باشگاه فرهنگی و ورزشی سایپا آغاز شد و تا 29 مردادماه که تیم راهی لهستان می شود، تمرینات آماده سازی همانند دوره های قبل پنج جلسه تمرین و یک روز استراحت ادامه خواهد داشت.

امیر خوش خبر درباره دلیل برگزاری تمرینات در باشگاه سایپا گفت: سالن 12 هزار نفری آزادی برای مسابقات قهرمانی آسیا در حال آماده سازی است و سالن فدراسیون والیبال نیز در اختیار تیم های ملی ب و زیر 23 سال است. به همین دلیل تمرینات تیم ملی تا پایان مسابقات قهرمانی آسیا در باشگاه سایپا پیگیری خواهد شد.

وی درباره زمان سفر تیم ملی والیبال به لهستان و برنامه ها در این کشور گفت: جام واگنر لهستان با حضور تیم های ایران، فرانسه، ژاپن و میزبان 31 مرداد ماه تا دوم شهریور ماه پیگیری خواهد شد. تیم ملی والیبال ایران 29 مردادماه تهران را به مقصد لهستان ترک خواهد کرد.

سرپرست تیم ملی والیبال گفت: بعد از جام واگنر ملی پوشان برای اردوی آمادگی و چند مسابقه سوم شهریور ماه راهی روسیه خواهند شد. تیم ملی والیبال شش روز در روسیه خواهد ماند و نهم شهریور ماه به تهران باز خواهد گشت.

وی با بیان اینکه ملی پوشان والیبال ایران قبل از اعزام به جام جهانی چهار روز در تهران خواهند ماند، گفت: 13 شهریور ماه تیم ملی راهی ژاپن می شود تا در جام جهانی والیبال که به میزبانی سه شهر این کشور برگزار می شود، شرکت کند.

خوش خبر تاکید کرد: تیم ملی والیبال ایران 11 مسابقه در جام جهانی خواهد داشت که نخستین دیدار برابر آرژانتین است. ملی پوشان کشورمان در نهایت 30 شهریور ماه به تهران باز خواهند گشت.

سیزدهمین دوره جام جهانی والیبال از ۱۷ شهریور ماه به مدت ۱۶ روز در کشور ژاپن پیگیری خواهد شد.

۱۲ کشور در این رقابت ها در سه مرحله با یکدیگر مسابقه خواهند داد که گروه بندی ابتدایی آن به قرار زیر است:

گروه A: استرالیا، آمریکا، ژاپن (میزبان)، نماینده دوم کنفدراسیون آفریقا، کانادا و ایتالیا

گروه B: لهستان، نماینده اول کنفدراسیون آفریقا، روسیه، ونزوئلا، آرژانتین و ایران

این رقابت ها در سه مرحله و در شهرهای هاماماتسو، اوساکا و توکیو پیگیری خواهد شد.