به گزارش سرویس ورزشی برنا، هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا صبح امروز با رژه تیم های حاضر، به صورت رسمی افتتاح شد. این پیکارها که با حضور بیش از بیست تیم قاره آسیا در شهر شیلین هوت در استان مغولستان داخلی چین پیگیری می شود، صبح امروز به وقت محلی و در مجموعه ورزشی شیلین گل، با رژه تیم ها و داوران شروع شد. در این برنامه، نمایندگان کشورمان نیز حضور داشتند.

در این مراسم، مقامات کنفدراسیون ووشو آسیا و مسئولان استان مغولستان داخلی سخنرانی کرده و به حاضران در این مسابقات خیرمقدم گفتند. نماینده ورزشکاران و داوران نیز سوگندنامه مخصوص رعایت ضوابط جوانمردی را ادا کردند.

این برنامه در شرایطی برگزار شد که مجموعه شیلین گل تقریبا مملو از جمعیت بود و استقبال خوبی از سوی مردم صورت گرفته بود.

در این دوره، نزدیک به چهارصد ورزشکار دختر و پسر از 23 کشور قاره کهن حضور دارند. این رقابت ها در دو بخش تالو و ساندا برگزار می شود که استقبال قابل توجهی نیز از آن شده است.

 کاروان ایران توانست در همین روز اول به مدال دست یابد و نویدبخش حضوری مقتدر  را بدهد. سوگند گلشنی موفق شد در فرم دائو شو بانوان به مدال نقره دست یابد. وی توانست امتیاز 9.06 را به دست آورده و روی سکو رود. شام هویی یو از هنگ کنگ با 9.32 اول شد. نادیا پرماتا از اندونزی با 8.97 نیز سوم شد.

در چانگ چوان بانوان نیز نمایندگان چین، هنگ کنگ و مالزی به ترتیب اول تا سوم شدند. در این فرم، فاطمه جزینی از ایران با 9.18 و نازنین بازدار با 9.15 به ترتیب ششم و هشتم شدند و نتوانستند روی سکو بروند.

سپیده شاکریان نیز توانست در فرم نان چوان امتیاز 9.20 را کسب کرده و روی سکوی دومی بایستد. نفراتی از ویتنام و ماکائو نیز به ترتیب اول و سوم شدند.
در دائو شو پسران، مجید حسنلو با وجود ارائه یک نمایش زیبا، فقط با یک صدم امتیاز کمتر از نفر بالایی و با 9.29، روی سکو نرفت و به چهارمی بسنده کرد. لائوتس هنگ از هنگ کنگ، یانگ تائه هیوک از کره جنوبی و هوانگ چیونگ ای از چین تایپه به ترتیب اول و سوم شدند.
سیدمحمد حسینی در فرم گون شو نیز با امتیاز 9 به عنوان ششمی قناعت کرد.