به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت‌های کشتی کمربند قهرمانی آسیا امروز (پنج‌شنبه) در سالن شهدای هفتم تیر تهران در حال برگزاری است. در پایان مرحله مقدماتی این رقابت‌ها که با حضور 10 کشور از قاره کهن در حال برگزاری است، 5 نماینده ایران در چهار وزن به دیدار فینال راه یافتند و 6 نماینده ایران نیز در دیدار رده‌بندی حضور دارند. ایران در هر وزن دو نماینده دارد.

در وزن 60 کیلوگرم حمید بهرامی با شکست کشتی‌گیرانی از کشورهای قزاقستان و قرقیزستان به دیدار فینال راه یافت. در همین وزن موسوی پرویزی با برتری مقابل نمایندگان کشورهای ترکمنستان و تاجیکستان حریف بهرامی در دیدار فینال شد.

در وزن 70 کیلوگرم محمد پاینده با در مقابل کشتی‌گیران هند و افغانستان پیروز و راهی دیدار فینال شد. در همین وزن حمیدرضا زارعی پس از پیروزی مقابل کشتی‌گیر تایلندی مقابل حریف قرقیزستانی شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به دیدار رده‌بندی راه یافت. حریف وی در این دیدار از کشور ترکمنستان است.

در وزن 80 کیلوگرم هادی اسلامی در دیدار نخست مغلوب کشتی‌گیر قزاقستانی شد اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال اسلامی در گروه بازنده‌ها با شکست کشتی‌گیر تاجیکستانی به دیدار رده‌بندی راه یافت. حریف اسلامی در دیدار رده‌بندی از تاجیکستان است. حبیب‌الله ترابی دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست مغلوب کشتی‌گیر تاجیکستان شد و با شکست این کشتی‌گیر در دور بعد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 90 کیلوگرم رامین گری با شکست داود علیزاده، دیگر نماینده ایران و کشتی‌گیر افغانستانی به دیدار فینال راه یافت. داود علیزاده نیز به دیدار رده‌بندی رفت. حریف گری در دیدار فینال کشتی‌گیری از تاجیکستان است.

در وزن 100 کیلوگرم عبدالله ایری با پیروزی بر کشتی‌گیران هند و قرقیزستان به دیدار فینال راه یافت در همین وزن عبدالواحد محمدی، دیگر نماینده ایران در دیدار نخست مقابل کشتی‌گیر تاجیکستانی شکست خورد اما با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، محمدی به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف کشتی‌گیر ترکمنستانی می‌رود.

در وزن 100+ کیلوگرم عظیم خواجه‌زاده در دور نخست کشتی‌گیر اندونزی را شکست داد اما در دور بعد مقابل حریف ترکمنستانی شکست خورد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال وی به دیدار رده‌بندی رفت. حجت تورجی، دیگر نماینده ایران در این وزن نیز در دور نخست مقابل کشتی‌گیر ترکمنستانی شکست خورد تا در دیدار رده‌بندی مقابل عظیم خواجه‌زاده قرار گیرد.

رقابت‌های رده‌بندی و فینال این مسابقات عصر امروز برگزار می‌شود.