به گزارش سرویس ورزشی برنا،  محمود گودرزی که در رقابت‌های جام‌جهانی اسکی چمن در پیست دیزین حضور یافته بود درباره شرایط امکاناتی پیست‌های ایران، گفت: عمر زیر ساخت‌های پیست‌های اسکی کل کشور به خصوص دیزین بالای 30 سال است و این مهم می‌طلبد نگاه جدی به امکانات داشته باشیم و با به روز رسانی شرایط موجود در جهت گسترش بیش از پیش اسکی قدم برداریم.

او اضافه کرد: پیست بین المللی دیزین نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های شناخته شده جهان نیاز شدید به ترمیم و بهبود زیرساخت دارد و امیدوارم با رفع تحریم‌ها گشایشی در این رابطه انجام شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: خوشبختانه شرکت‌های بسیار خوب خارجی برای حضور در دیزین و تقویت امکانات این مجموعه اعلام آمادگی کرده‌اند و با توجه به فراهم شدن بستر مناسب امیدوار به ایجاد تغییرات بنیادی در دیزین هستیم.

گودرزی خاطر نشان کرد: به طور قطع همکاری و همدلی فدراسیون اسکی و شرکت توسعه نگهداری و تجهیز در بهبود شرایط پیست‌های اسکی کشور مثمر ثمر خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به پتانسیل رشته اسکی در جذب توریسم ورزشی، گفت: بسیاری از کشورهای منطقه فاقد ویژگی‌های طبیعی مثل کوه هستند، وجود کوه و همچنین آب و هوای خاص به کشورمان این فرصت را داده تا با تقویت زیرساخت‌ها و بروز رسانی امکانات در بحث توریسم ورزشی نیز قدرتمندتر از گذشته عمل کند.

گودرزی ادامه داد: به طور حتم با تغییرات زیر ساختی و رفع تحریم‌ها اسکی رونق بیشتری خواهد گرفت. با وجود ارتفاعات گسترده و رشته کوه‌های مناسب، جمهوری اسلامی ایران این پتانسل را دارد تا با همکاری بخش خصوصی و کشورهای خارجی تغییرات بنیادی در امکانات ایجاد کند و به یکی از قدرت‌های اسکی جهان تبدیل شود.

او خاطر نشان کرد: خوشبختانه با کمک‌های ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها پیست‌های متعددی در سال‌های اخیر در کشور ایجاد شده که این موضوع در گسترش این رشته ورزشی تاثیر فراوانی خواهد داشت.

گودرزی با حضور در سومین مرحله از مسابقات جام جهانی اسکی چمن از نزدیک نظاره‌گر رقابت قهرمانان بود و ورزشکاران حاضر در این مسابقات به ویژه تیم ملی جوانان اسکی جمهوری اسلامی ایران را تشویق کرد.