به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،‌ دکتر محمود گودرزی در نشست با رئیس و اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، هدف از تشکیل این جلسات را ایجاد هماهنگی بیشتر و یکپارچه سازی مواضع، اهداف و فعالیت ها و همچنین جلوگیری از صرف انرژی وموازی کاری برای حضور در المپیک ریو 2016 عنوان کرد.

او با تاکید به این نکته که همه ما با تمام قدرت حامی قهرمانان ایرانی برای حضور شایسته در المپیک هستیم، گفت: هدف نهایی همه ما سربلندی کشور از منظر ورزش است.

دکتر گودرزی اضافه کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم تا منیّت ها کنار رفته و به نفع جامعه و مردم گام برداریم.

به عقیده وزیر ورزش و جوانان هرچه اردوها و برنامه ریزی ها منظم تر و دقیق تر باشد می توان نتیجه بهتری را از این دوره کسب کرد و به عبارتی در المپیک آینده افت ناگهانی نداشت.

دکتر گودرزی در ادامه بر فعالیت بیش از پیش ستاد عالی بازی های المپیک تاکید کرد و گفت: باید به صورت جدی تر این جلسات پیگیری شود تا با آنالیز تک تک تیم های المپیکی بهترین نتیجه را کسب کنیم. تدوین استراتژی برای رسانه ها، تدوین برنامه برای ایجاد فضای المپیکی در کشور و توجیه فضای ارتباطی با دیگر مسئولان کشوری برای حضور موفق در ریو باید در برنامه ریزی های ستاد گنجانده شود.

وی با یادآوری چگونگی برنامه ریزی حضور در بازی های اینچئون، خاطرنشان کرد: با این که در این دوره از بازی های آسیایی، محدودیت ها بسیار بیشتر از دوره پیش بود اما آن چیزی که در اینچئون اتفاق افتاد نتیجه گیری با وحدت و همدلی بود.

دکتر گودرزی با تاکید به این نکته که نظارت سیستماتیک در امور اجرایی بازی های المپیک مد نظر ما است، گفت: نظارت سیستماتیک یعنی تشکیل ستاد و نهادی که متکی به فرد نباشد. تجربه المپیکی همه دوستان نظیر دکتر سجادی، افشارزاده،‌ دکتر خادم و... باید در برنامه ریزی ها لحاظ شود.

او گریز از نگاه بخشی و رسیدن به نگاه ملی را مورد توجه قرار داد و افزود: باید برای برنامه ریزی ها تقسیم کار ملی صورت گیرد و از حرکت های انفرادی جلوگیری شود. مجموعه جمع شده در این جا صلاحیت و تجربه چندین ده ساله برای بهره بری حداکثری از منابع موجود برای رسیدن به مطلوب ترین نتیجه را دارد.

وزیر ورزش و جوانان در پایان با بیان این که هیچ گونه ادعایی در وزارت ورزش و جوانان برای اداره، راهبری همه مسایل مربوط به ورزش ایران در بازیهای المپیک آینده وجود ندارد، گفت: بودجه موجود در ورزش کشور متعلق به بیت المال است که باید با کمک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بهترین نتیجه عاید عموم مردم شود.