به گزارش سرویس ورزشی برنا، عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق گفت: با توجه به توضیحاتی که مطرح شد و امکاناتی که دیده ام بدون شک از امکانات اکادمی ملی فوتبال مخصوص در بحث تیم های پایه استفاده خواهیم کرد. از اینکه این فرصت را برای ما فراهم می کنید تا در کلاس های آموزشی شما شرکت کنیم، تشکر کرده و از این موضوع استقبال می کنیم.

وی افزود: از اینکه میزبانی بازی های عراق را در ایران قبول کرده اید، تشکر فراوان می کنم. با توجه به مشکلات امنیتی  که در عراق وجود داشت نتوانستیم مسابقات را در کشور خودمان برگزار کنیم.
 
رئیس فدراسیون فوتبال عراق ادامه داد: فدراسیون عراق نیاز به حمایتهای کنفدراسیون فوتبال آسیا و مخصوص ایران دارد تا بتوانیم در مسیر رشد و توسعه قرار بگیریم. پیش از این از امکانات آکادمی فوتبال اسپایر قطر استفاده می کردیم اما امکاناتی که هم اکنون در اختیار داریم بسیار مطلوب بوده و  امیدوارم این همکاری های دوجانبه ادامه داشته باشد.
 
عبدالخالق مسعود در پایان گفت: به زودی با امضای پروتکل همکاری بین دو فدراسیون فوتبال ایران و عراق قصد داریم تا در زمینه های آموزشی و امکانات شاهد رشد و توسعه در فوتبال کشورمان باشیم.