به گزارش سرویس ورزشی برنا، کاهش آمار گلزنی به خاطر دیدارهای حساسی بود که در هفته چهارم برگزار شد. از جمله بازی نساجی با خونه به خونه! اگر چه این بازی برنده داشت و نساجی با گل دقیقه 4+90 فریبرز گرامی به سه امتیاز شیرین دست یافت اما دو تیم نمایش ضعیفی داشتند. بیشتر توپ در میانه میدان جریان داشت و درگیری فیزیکی حرف اول را در این بازی می زد! این در حالی بود که تماشاگران زیادی برای تماشای این بازی به استادیوم آمده بودند و حق آنها دیدن یک مسابقه زیبا با فرصت های متعدد بود نه درگیری فیزیکی و گاهی زیر توپ زدن!

اما فجرسپاسی که در همان هفته اول با شکست تیم اکبر مثاقیان در بابل نشان داد مدعی جدی صعود به لیگ برتر است پیروزی خوبی در مصاف با مس کرمان داشت. مس کرمان با وینگو امیدوار به صعود به لیگ برتر است در حالی که این مربی هیچ گاه یک تیم دسته اولی را لیگ برتری نکرده است! به نظر می رسد روزهای خوشی در انتظار بازیکنان فجر سپاسی است هر چند شیرازی ها هنوز این مسئله را جدی نگرفته اند و حضور آنها در ورزشگاه حافظیه شیراز کمرنگ است.

در بازی نفت مسجدسلیمان– پیکان آن چیز که بیشتر از همه به چشم آمد بازی هوشمندانه تیم تهرانی با هدایت علیرضا مرزبان بود. این مربی که پیش تر به همراه تیم پدیده مشهد و در کنار اکبر میثاقیان به لیگ برتر صعود کرده، نشان داد راه بازی در لیگ یک و همچنین صعود به لیگ برتر را یاد گرفته و این تاکتیک را به خوبی در پیکان پیاده کرده است.

حضور ماشین سازی در رتبه سوم جدول در نوع خود حائز اهمیت است. با این حال این تیم در دومین بازی خانگی خود مقابل آلومینیوم اراک متوقف شد. ماشین سازی اگر در دو بازی خانگی خود پیروز می شد الان صدرنشین بلامنازع مسابقات بود. این می طلبد که نادر دست نشان در بازی های خانگی تیم خود را تهاجمی تر ارنج کرده و دستور حمله صادر کند.

حضور پاس همدان که فصل گذشته مدعی صعود بود به همراه نفت مسجدسلیمان که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشت، همچنین پارسه با سرمربیگری فرشاد پیوس در جمع تیم های قعرنشین در نوع خود جالب است و این نشان می دهد در دسته اول هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست و خطر سقوط می تواند همه تیم ها حتی تیم های مدعی را تهدید کند.

البته گذشت چهار هفته زمان مناسبی برای ارزیابی تیم ها نیست و با توجه به اینکه 34 هفته دیگر پیش رو داریم باشگاه ها باید با سعه صدر و در کمال آرامش با کادر فنی خود برخورد کنند. از همه مهمتر خروج از بحران در آرامش امکان پذیر است.

پیروزی ایرانجوان بوشهر در مصاف با پاس همدان هم برای بوشهری ها خیلی شیرین بود چراکه سعید مفتخر به جوان و بوشهری ها میدان داده بود.

 

بهترین های هفته پنجم

بهترین تیم: ایرانجوان بوشهر

ایرانجوان در مصاف با پاس مدعی به اولین پیروزی خود دست یافت. این تیم که بیشتر با نیروهای بومی و هم چنین جوانانی که برای اولین بار حضور در ترکیب ایرانجوان و بازی در لیگ یک را تجربه می کردند، به میدان آمده بود ارائه گر بازی شایسته ای بود و در نهایت با یک گل به برتری رسید...

بهترین مربی: سعید مفتخر (ایرانجوان)

مربی بومی ایرانجوان نشان داد از بازی دادن به جوان ها، حتی جوان هایی که در لیگ یک سابقه بازی ندارد، ابایی ندارد. بازی دادن به جوان ها فقط یک روی سکه است و آماده کردن آنها برای بازی یک روی دیگر سکه. سعید مفتخر در بازی با پاس هر دو کار را به خوبی انجام داد و دستاورد آن پیروزی در دیدار با پاس بود.

بهترین بازیکن: احسان پیرهادی (مس رفسنجان)

احسان پیرهادی، مهاجم جوان مس رفسنجان، در بازی با فولاد یزد زننده دو گل از سه گل تیمش بود. با گل های او مس رفسنجان بازی را 3- یک پیش افتاد اما در ادامه در اداره بازی و همچنین حفظ نتیجه ناکام بود و در نهایت پیروزی را با تساوی عوض کرد. مس رفسنجان با گذشت چهار هفته از بازی ها هنوز پیروز نشده است.

 

تیم منتخب هفته چهارم

حجت صدقی

(پیکان)

  فریبرز گرامی                      مهدی محمد پور                 احسان اسد زادی                               حسین بغلانی

     (نساجی)                            (ماشین سازی)                    (ایرانجوان)                                      (صنعت نفت)

 

 

   مهدی کریمیان                   نعمت بخشی پور                  رضا محمود آبادی                  امید ابوالحسنی

   (فجرسپاسی)                         (فولاد یزد)                             (گل گهر)                             (گیتی پسند)

                       

                                          احسان پیرهادی                         محمد حیدری

                                           (مس رفسنجان)                            (داماش)

 

برنامه دیدارهای هفته پنجم لیگ یک

پنجشنبه 19 شهریور

17:15 داماش گیلان– گیتی پسند اصفهان (شهید عضدی رشت)

18:30 صنعت نفت آبادان– ماشین سازی تبریز(تختی آبادان)

17:15 پاس همدان– نفت مسجدسلیمان (قدس همدان)

16:45 فولاد یزد– گل گهر سیرجان (شهید نصیری یزد)

17: خونه به خونه بابل– پارسه تهران (شهداء هفتم تیر)

17:30 مس کرمان– ایرانجوان بوشهر( باهنر کرمان)

17: آلومینیوم اراک– مس رفسنجان (امام خمینی «ره» اراک)

17:15 پیکان تهران– نساجی مازندران (شهداء شهر قدس)

17:15 شهرداری اردبیل– فجرسپاسی شیراز (تختی اردبیل)

17: خیبر خرم آباد– آلومینیوم هرمزگان (تختی خرم آباد)