به گزارش سرویس ورزشی برنا، سید رضا افتخاری جمعه شب درحاشیه مسابقات کشوری فوتسال جوانان کشور در ملایر در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به مهلت یک هفته ای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مربی تیم ملی فوتسال این هفته انتخاب می شود.

وی گفت: طبق جلسه ای که دو روز قبل در فدراسیون برگزارشد وحیدشمسایی به عنوان مربی تیم ملی انتخاب شد اما هیات رییسه فدراسیون به دلیل دوشغله بودن بااین تصمیم مخالفت کرد.

رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال افزود: شمسایی باتوجه به قراردادی که با تیم تأسیسات دارد نمی تواند قرارداد رایک طرفه فسخ کند وشانس مربی گری تیم ملی را از دست داده است.

وی افزود: این هفته باتوجه به گزینه های درنظرگرفته شده ازبین مربیان داخلی وخارجی یک نفربه عنوان مربی تیم ملی فوتسال انتخاب خواهد شد.

افتخاری با اشاره به مسابقات پیشروی تیم ملی فوتسال بیان کرد: تیم ملی فوتسال ایران 18مهرماه درتهران دوبازی تدارکاتی باتیم ملی روسیه تیم سوم جهان برگزار می کند.

وی افزود: پس ازبازی با روسیه تیم ملی به ایتالیا سفر کرده و در این کشور دوبازی دوستانه باتیم ملی ایتالیا برگزارخواهدکرد.

رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال افزود: درآبان ماه نیزجام گرندپریکس درکشوربرزیل برگزار خواهد شد ولی حضور تیم ملی فوتسال دراین مسابقات هنوز قطعی نشده است.

افتخاری با اشاره به برگزاری مسابقات فوتسال لیگ جوانان کشور در ملایر بیان کرد: باتوجه به اینکه ملایر اولین بارتجربه برگزاری مسابقات دراین سطح را داشته است اما میزبانی در سطح عالی برگزار شد.

وی افزود: ساماندهی، جابه جایی، غذاو اسکان هزار بازیکن کار بسیار دشواری است که درملایر اینکار به خوبی انجام شده است و ملایر نشان داد که می تواند مسابقات بیشتری را میزبانی کند.

افتخاری با اشاره به حضورنماینده های فدراسیون برای استعدادیابی ازجوانان باانگیزه دراین مسابقات بیان کرد: نماینده هایی از فدراسیون فوتبال دراین مسابقات حضورداشتندو 50 نفر از بازیکنان با استعداد را انتخاب کرده اند.

رییس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: پس از انتخاب مربی تیم ملی فوتسال و کمیته استعدادیابی این 50 نفر به اردو فراخوانده می شوند و در اردو بهترین ها به مربیان تیم های پایه برای به کارگیری درتیم های تیم ملی معرفی می شوند.

لازم به ذکر است که مسابقات فوتسال قهرمانی جوانان کشور از با حضور 56 تیم از سراسر کشور به میزبانی ملایر برگزار شده است و 8 تیم اول این مسابقات به لیگ برتر جوانان کشور وارد می شوند.