به گزارش سرویس ورزشی برنا، کارلوس کی‎روش مصاحبه بلندی با گاردین انجام داده که طی آن در خصوص گذشته خود در فوتبال انگلستان و تیم منچستریونایتد صحبت کرده و در خصوص شیاطین سرخ نظرات خود را ارائه کرده است.

مربی پرتغالی در قسمت پایانی مصاحبه خود با رسانه انگلیسی، به وضعیت تیم ملی ایران و کار دشواری که برای راهیابی به جام جهانی در پیش دارد اشاره کرده است.

کی‎روش گفت: اگر وضعیت پیشرفت کند ما هرگز امید خود را از دست نمی‎دهیم. اگر وضعیت به همین منوال باقی بماند، موفقیت ایران بسیار دشوار خواهد بود.

سرمربی تیم ملی ایران حضور تیم ملی در رقابتهای جام جهانی را به مانند ماموریت غیرممکن دانست و گفت: برای راهیابی به جام جهانی به تام کروز و یا یک تیم پر از تام کروز نیاز داریم.

کی‎روش با بیان اینکه از آن دست مربیانی نیست که با تیمی قرارداد ببندد و بعد در میانه راه بگوید خداحافظ، گفت: من از آن مربیانی نیستم که بگویم چون قرارداد بهتری بهم پیشنهاد شده پس خداحافظ. نمی‏‎توانم این کار را انجام دهم. من دست کم دو پیشنهاد برای بازگشت به انگلستان داشتم که یکی از آنها مربوط می‎شود به شش ماه قبل از جام جهانی و درست نبود که کارم را با تیم ملی ایران قطع کنم.

وی گفت: فکر می‎کنم اگر شما کارتان را با چنین رفتاری آغاز کنید، بلافاصله اعتبار و احترام خود را از دست می‎دهید و آنچه را به باشگاه جدیدتان می‎گویید همان کاری است که با باشگاه قبلی انجام داده‎اید.