به گزارش سرویس ورزشی برنا، تیم ملی فوتبال آلمان در خانه مقابل گرجستان با نتیجه دو بر یک به برتری رسید. آلمان برای تضمین صعود خود فقط به یک امتیاز مقابل گرجستان نیاز داشت. با این حال گل دقیقه 79 کروس صدرنشینی شاگردان یواخیم لو را تضمین کرد.

لهستان نیز برابر جمهوری ایرلند دو بر یک به برتری رسید و صعود کرد. لهستان جایگاه دوم گروه D را از آن خود کرد. روبرت لواندوفسکی با گلزنی در این دیدار، به رکورد 13 گل دیوید هیلی مهاجم سابق ایرلند شمالی را در یک دوره رقابتهای قهرمانی اروپا دست یافت.

آلبانی با شکست سه بر صفر برابر ارمنستان برای اولین بار به یک تورنمنت مهم بین المللی راه پیدا کرد. پرتغال که به عنوان تیم صدرنشین صعود کره بود، با نتیجه دو بر یک برابر صربستان 9 نفره در بلگراد به پیروزی رسید و هفتمین پیروزی خود را در مرحله مقدماتی ثبت کرد. در این دیدار کریستیانو رونالدو حضور نداشت. نانی کاپیتان و ژائو موتینیو برای پرتغال گلزنی کردند و ولادیمیر استوکوویچ نیز تک گل صربستان را به ثمر رساند.

رومانی نیز با پیروزی سه بر صفر برابر جزایر فارو صعود خود را قطعی کرد. رومانی با شکست جزایر فارو که به آسانی بدست آمد، دومین سهمیه گروه F را از آن خود کرد.

یونان اولین پیروزی خود را مقابل مجارستان با نتیجه چهار بر سه بدست آورد. مجارستان که آخرین بار در سال 1972 در این رقابتها شرکت کرده بود، اکنون برای صعود باید به عنوان بهترین تیم سوم شانس خود را آزمایش کند. آنها باید امیدوار باشند اسپانیا امروز در دیدار برابر اوکراین مغلوب نشود.

با این نتایج، آلمان، لهستان، آلبانی و رومانی به جمع سایر تیم های صعود کرده شامل ولز، بلژیک، ایتالیا، اتریش، جمهوری چک، انگلیس، فرانسه (میزبان)، ایسلند، ایرلند شمالی، پرتغال، اسپانیا و سوئیس در رقابتهای 24 تیمی یورو 2016 ملحق شدند.