به گزارش سرویس ورزشی برنا، فدراسیون جهانی تکواندو پیش از این در تقویم سال ۲۰۱۶ میلادی دو دوره رقابتهای جایزه بزرگ پیش بینی کرده بود که با تصمیم جدید تنها یک دوره از این رقابتها برگزار و امتیاز آن برای المپیک آینده محاسبه خواهد شد.

دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی دلیل این تصمیم را اینطور عنوان کرده است، که در سال ۲۰۱۶ در ماه‌های سپتامبر و دسامبر همه فدراسیون‌ها مشغول به تنظیم برنامه چهارساله بعدی خود هستند و فدراسیون جهانی نیز باید مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ و همچنین مسابقات قهرمانی جهان پومسه ۲۰۱۶ را برگزار کند که از همین رو در سال المپیک ریو، تنها یک مسابقه فینال جایزه بزرگ (G۸) به همراه رقابتهای جام‌جهانی و مراسم شام گالا برگزار خواهد شد.

فدراسیون جهانی هنوز در خصوص چگونگی دعوت شدن ورزشکاران به این مسابقه و تاریخ برگزاری این رقابتها، اطلاعاتی را به فدراسیون‌ها ارائه نکرده و باید صبر کرد و دید در این رویداد که تنها یکبار در سال ۲۰۱۶ برگزار می‌شود؛ چه ورزشکارانی مجاز به حضور هستند.

البته امتیاز گرندپریکس ۲۰۱۶ در کسب سهمیه المپیک ریو تاثیری ندارد اما امتیاز این مسابقه برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو محاسبه می‌2شود.

تیم ملی تکواندو ایران طی روزهای آینده برای حضور در سومین مرحله از رقابتهای جایزه بزرگ راهی منچستر می‌شود.