به گزارش سرویس ورزشی برنا، تساوی پیکان در خارج از خانه، شکست صنعت نفت آبادان در زمین قعرنشین، برتری ماشین‌سازی برابر شهرداری اردبیل و باخت خانگی خیبرخرم آباد از مهمترین اتفاقات دیدارهای آغازین از هفته دهم لیگ دسته اول بود.

هفته دهم از رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور عصر امروز دوشنبه با برگزاری ۸ مسابقه پیگیری شد که تیم مس در دربی کرمان با نتیجه ۲ بر یک از سد مس رفسنجان عبور کرد تا مهمترین بازی هفته را با برتری به پایان برساند.
 
پیکان رده دومی هم در زمین آلومینیوم هرمزگان درحالی تن به تساوی یک بر یک داد که تا دقیقه ۷۵ از میزبانش پیش بود. البته شاگردان علیرضا مرزبان به لطف این یک امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به فجرسپاسی، موقتا به صدرجدول گروه صعود کردند.
 
شکست خانگی خبیر خرم‌آباد برابر خونه به خونه هم یکی از اتفاقات جالب این هفته بود. خونه به خونه با این پیروزی، جایگاهش در رده سوم را حفظ کرد و باعث سقوط خیبر به رده هشتم شد. صنعت نفت آبادان هم در زمین فولاد یزد قعرنشین شکت خورد تا یک نتیجه عجیب دیگر در این هفته رقم بخورد.
 
ماشین‌سازی تبریز هم در خانه برابر شهرداری اردبیل پیروز شد تا به رده ششم برسد. شهرداری با این باخت  به روزهای بحرانی‌اش در دسته اول ادامه داد. شکست پاس در زمین گل‌گهر و برتری خانگی آلومینیوم اراک مقابل گیتی‌پسند اصفهان هم از نتایج قابل تامل دیدارهای این هفته بود.
 
نتایج دیدارهای هفته دهم از رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
* مس رفسنجان یک - مس کرمان ۲
* فولاد یزد ۲ - صنعت نفت آبادان صفر
* گل‌گهر سیرجان ۲ - پاس همدان یک
* آلومینیوم اراک ۲ - گیتی‌پسند اصفهان یک
* خیبر خرم‌آباد صفر - خونه به خونه یک
* پارسه تهران ۲ - داماش گیلان ۲
* آلومینیوم هرمزگان یک - پیکان تهران یک
* ماشین‌سازی تبریز یک - شهرداری اردبیل صفر
 
بازی تیم‌های نساجی مازندران و فجرسپاسی شیراز که پایان بخش دیدارهای هفته دهم لیگ دسته اول است، ساعت ۱۵:۱۵ فردا سه‌شنبه در ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر برگزار می‌شود.
 
جدول رده‌بندی لیگ دسته اول:
۱- پیکان تهران ۲۱ امتیاز - تفاضل گل ۱۰+
۲- فجرسپاسی شیراز ۲۱ امتیاز - تفاضل گل ۹+(یک بازی کمتر)
۳- خونه به خونه ۲۰ امتیاز
۴- مس کرمان ۱۹ امتیاز
۵- ماشین سازی تبریز ۱۵ امتیاز - تفاضل گل ۳+
۶- صنعت نفت آبادان ۱۵ امتیاز - تفاضل گل ۲+
-----------------------------------------------------
۱۸- نفت مسجدسلیمان ۸ امتیاز - تفاضل گل ۲-(۳ بای کمتر)
۱۹- مس رفسنجان ۸ امتیاز - تفاضل گل ۴-
۲۰- پاس همدان ۷ امتیاز