به گزارش سرویس ورزشی برنا هفته دوم رقابت های لیگ برتر همراه با آخرین رکوردگیری وزنه برداران تیم ملی امروز در سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

حسین توکلی سرمربی تیم ملی وزنه برداری از نزدیک بر کار ملی پوشان نظارت داشت و در انتخاب وزنه ها و رکوردگیری آنها را هدایت کرد.

حسین توکلی در پایان این رقابت ها پاسخ به این سوال که چقدر از رکوردهایی که ملی‌پوشان به ثبت رسانده‌اند راضی بوده است، تصریح کرد: یک مقدار اتفاقی که برای سعید محمدپور پیش آمد، بر روی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان تاثیرگذار بود. از طرفی ما لیگ و رکوردگیری را همزمان داشتیم که خیلی سخت بود. امروز هم ر‌قا‌بت‌های دسته‌های 105 و 105+ با هم برگزار شد. از طرفی تمرینات سنگین ما همیشه بعد از ظهر بوده اما اکنون رکوردگیری ساعت 11 انجام شده است بنا‌بر‌این بهترین زمان را به بدترین زمان تغییر دادیم و باعث شد که کیفیت واقعی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان نمایان نشود. از این رو نمی‌توان گفت که راضی هستم یا راضی نیستم اما در نهایت کار ما شناخت کافی در مورد نفرات داریم و تنها باید بازتاب رسانه‌ای آن خوب باشد. و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی چند سالی در خفقان کار می کرده اما اکنون باید وضعیت آن به بیرون بازتاب داده شود.

مهمترین اتفاق امروز مصدومیت سعید محمدپور در حرکت یکضرب بود. توکلی درباره آسیب‌دیدگی‌ که برای سعید محمدپور طی رکوردگیری نهایی تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی پیش آمد، بیا‌ن‌ کرد: ما به سعید محمدپور امید بسته بودیم. با توجه به این که در 105 کیلوگرم هم خلا به وجود آمده، او و نواب نصیرشلال ر‌قا‌بت خوبی را با هم داشتند. امیدوارم که مشکل او حاد نباشد. باید با پزشکش صحبت کنیم و میزان آسیب‌دیدگی‌ او مشخص شود. امیدوارم که صحیح و سلامت باشد و خیلی زود به و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی برگردد.

او درباره علت مصدومیت محمدپور، بیا‌ن‌ کرد: مصدومیت بخشی از ورزش حر‌فه‌ای است و در خانواده‌ و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی بارها این مساله رخ داده است، مانند اتفاقی که برای برخواه افتاد و همچنین برای من. در تمرینات ما حرکتی پرتابی از پشت گردن داریم که محمدپور در این تمرین حتی به 200 کیلوگرم هم رسیده بود. ما اگر ببنیم و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی آمادگی ندارد، وزنه‌هایی که در آن ریسک بالایی وجود دارد را برایش انتخاب نمی‌کنیم. کسانی که به و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی اشراف دارند، می دانند که همواره آسیب‌دیدگی‌ وجود دارد و امیدوارم که دیگر در میان ملی‌پوشان این اتفاق رخ ندهد.

سرمربی تیم ‌ملی در پاسخ به این پرسش که آیا صحت دارد او به محمدپور گفته که لازم نیست وزنه آخر را بزند، اما خودش خواسته است، توضیح داد: و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ بهتر توان خود را می‌داند. من برای او وزنه 187 – 188 را در نظر داشتم، اما او گفت که مشکلی نیست و بیشتر می‌زند. آسیب‌دیدگی‌ آرنج هم در یک لحظه اتفاق می افتد و بستگی به این دارد که بدن ورزشکار در زیر وزنه چه حالت‌هایی داشته باشد.

توکلی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که با از دست دادن محمدپور و حل نشدن مشکل سهراب مرادی فکر نمی‌کنید تیم ‌ملی ایران در مسابقات جهانی شرایط بحرانی را پیش‌رو دارد، گفت: بله. البته ما از ابتدا امتیازها را بر اساس بدون حضور سهراب حساب و تصمیم گیری کرده‌ایم. در حال‌ حاضر علی هاشمی را در اختیار داریم که البته در روزهای خوب خود قرار نگرفته است. خیلی از و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ان به آمادگی 80 – 85 درصد رسیده‌اند و هنوز آمادگی‌شان 100 درصد نیست و به زمان نیاز داریم. من از داشته‌های موجود استفاده کرده‌ام و در این پنج – شش ماه نمی‌توانستم شق‌القمر کنم. فکر می‌کنم با عدم حضور سعید محمدپور کارمان سخت شده است و در مسابقات جهانی چاره‌ای نداریم. ما باید با همین داشته‌ها و با همت و غیرت ایرانی خود کار کنیم.

توکلی در مورد این که سهراب مرادی در آخر حرکت دو ضرب بر بروی تخته مسابقه حاضر نشد، بیا‌ن‌ کرد: با توجه به خستگی دیروز، دیدن مسابقات و این که بعد از مدت‌ها دوستان قدیمی خود را دیده و خوش و بش کرد، استراحت خوبی نداشت. از طرفی هم این که و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ هنوز نمی داند که در مسابقات جهانی شرکت می‌کند یا نه انگیزه زیر وزنه‌های سنگین را ندارد. البته او با این وزنه‌ها کلنجار می‌رود و بدنش در دوره نقاهت است و در اوج کار نیست.

وی در مورد مشخص شدن ترکیب تیم ‌ملی نیز خاطر‌ نشان کرد: تا حدودی مشخص است که تا روز دوشنبه هم وضعیت سهراب مرادی مشخص می‌شود اما عاقلانه این بود که ما به تیم ‌ملی بدون سهراب فکر کنیم. باید تصمیم بگیریم در مورد این که تیم را شش – هفت نفره یا به صورت کامل اعزام کنیم. از طرف دیگر من می‌خواهم با کادرم صحبت کنم و نقطه نظرات آنها را بشنوم.

توکلی در پاسخ به این پرسش که جابر بهروزی با توجه به این که تست دوپینگ نداد مشکلی برای حضور در مسابقات جهانی آمریکا ندارد، تصریح کرد: زمانی که ماموران وادا به اردوی تیم ‌ملی آمدند نامه‌ای نوشتیم که او یک هفته‌ است که به مرخصی رفته و برمی‌گردد و همچنین با نادو هم هماهنگ کرده‌ایم.

او درباره عملکرد نواب نصیرشلال نیز عنوان کرد: دو هفته‌ است که تمریناتش نسبت به قبل بهتر شده است. ما از و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ پخته‌ای مانند نواب انتظارهای بیشتری داریم. کیفیتی که خودم می‌خواهم به وجود نیامده است و هنوز مسابقه برایش کیفیت لازم را پیدا نکرده است.