به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی ضمن تبریک انتخاب کیهانی به عنوان رئیس فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: آقای کیهانی با رای خوبی که در مجمع انتخابی گرفت بدون تردید با توجه به تجاربی که دارد می تواند به کمک کارشناسان و پیشکسوتان این رشته موفق باشد و کمیته ملی المپیک حمایت همه جانبه ای همچون گذشته از این فدراسیون خواهد داشت و حتی در جلسات خصوصی که قبلا داشتیم رئیس فدراسیون برنامه چهار ساله خوبی برای موفقیت این رشته در رقابت های برون مرزی و بازی های آسیایی و المپیک ارائه کردند.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: البته باید مسئولین فدراسیون به دو مقوله مهم در این باره توجه داشته باشند؛ یکی تعامل هر چه بهتر با رسانه ها و برطرف کردن برخی مسائل در داخل فدراسیون و دیگری بحث دوپینگ است چرا که پراکندگی اردوهای ملی پوشان دوومیدانی در شهرها و کشورهای مختلف ممکن است تمرکز لازم را در این زمینه کم کند. خواهشمندیم مسئولین فدراسیون به کمک وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزش دقت و نظارت خوبی در این زمینه داشته باشند.

در ادامه شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک در خصوص نقطه نظرات کادر فنی مبنی بر احتمال حضور برخی ملی پوشان در ماده های دیگر جهت کسب سهمیه المپیک گفت: کمیته ملی المپیک در خصوص مسائل فنی و تصمیمات اجرایی فدراسیون دخالتی نمی کند ولی هر تصمیمی که به نفع ورزش کشور و در راستای کسب سهمیه و مدال المپیکی باشد حمایت همه جانبه و تمام قدی خواهیم داشت.

اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی نیز خاطرنشان کرد: امیدوارم دوندگان کشورمان حضور شایسته ای در رقابت های برون مرزی داشته باشند و به غیر از بازی های المپیک، مسئولان فدراسیون اگر برنامه اعزام برون مرزی و رقابت های خود را به ما بدهند بهتر است و می توانیم کمک کنیم و امیدواریم تعاملات بیشتری بین فدراسیون و کادر فنی با کمیته علمی مرکز نظارت وجود داشته باشد چرا که کارشناسان خوبی در کمیته علمی هستند که می توانند کمک حال فدراسیون باشند.

مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی نیز ضمن ارائه برنامه های در دست اجرایی فدراسیون برای  حضور قدرتمندانه در رقابتهای بین المللی یادآور شد: از حمایت های کمیته ملی المپیک از فدراسیون دوومیدانی تشکر می کنم این حمایت در گذشته هم بوده و مدیران سابق به این مسئله اذعان دارند و الان هم هست.

وی ادامه داد: کاملا دغدغه خاطر کمیته را درخصوص دوومیدانی درک می کنیم و معتقدیم دوومیدانی یکی از اصلی ترین رشته های اعزامی به المپیک ریو است و به همین دلیل از دوندگان برای اعزام به رقابت های کسب سهمیه حمایت خواهیم کرد و کادر اجرایی فدراسیون بخوبی درحال انجام وظایف خود است و بدون تردید اگر حکم این افراد هم از سوی وزارت ابلاغ شود، کارها روند بهتری به خود خواهد گرفت.

کیهانی افزود: البته ما سه نوع دسته بندی و گروه برای کسب سهمیه داریم؛ گروه نخست افرادی هستند که سهمیه گرفتند و الان هم برنامه تمرینی خود را ادامه می دهند که به عنوان مثال جذب مربی مد نظر حدادی است، گروه دوم افرادی هستند که هشتاد درصد شانس کسب سهمیه دارند که در این باره برنامه های حمایتی لازم را داریم و گروه سوم هم افرادی هستند که 20 تا 50 درصد شانس کسب سهمیه خواهند داشت که در این باره قرار داد مشروط خواهیم داشت.

کیهانی در خاتمه تصریح کرد: با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک حضور خوبی در رقابت های کسب سهمیه بازی های المپیک ریو خواهیم داشت.