به گزارش سرویس ورزشی برنا، وزنه برداران جمهوری آذربایجان که در سال های اخیر به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگشان با محرومیت مواجه شدند هم اکنون باید با چالش دیگری و آن هم حذف از رقابت های انتخابی المپیک روبرو شوند.

در این میان رسانه های ارمنی حذف آذربایجان را از رقابت های المپیک منوط به مثبت اعلام شدن تست B  دانستند،هرچند پیش از این تست A  آنها مثبت اعلام شده است.

شایاین ذکر است:

هریستوف والنتین، و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آذربایجانی نیز که پس از اون کوک کیم در مسابقات و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی جهانی آمریکا مدال برنز را کسب کرد، به دلیل استفاده از آنابولیک استروئید، تست‌اش مثبت اعلام شده است. هریستوف از سال 2013 تا 2015 نیز به دلیل استفاده از آنابولیک استروئید، تست‌اش مثبت اعلام شده بود.

ایلخان علیگلی زادا، دومین و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آذربایجان است که به صورت موقت تعلیق شده است زیرا تست او هم مثبت اعلام شده است. او در مسابقات جهانی آمریکا در دسته 77 کیلوگرم با زدن وزنه 203 کیلوگرم در حرکت دو ضرب گروه B همه را شگفت زده کرده بود.

علی گلی زادا، یکی از 18 و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ آذربایجانی است که در سال 2013 تست دوپینگ‌شان مثبت اعلام شده بود و تا نهم سپتامبر امسال (2015) هم محروم بود.

 سومین و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی که از آذربایجان تست دوپینگش مثبت اعلام شده است، سیلویا آنجلووا است.

آذربایجان در سال 2013 مبلغ 500 هزار دلار به دلیل مثبت شدن تست دوپینگ 18 و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ جریمه شد وبا حتی با محرومیت  ورزشکاران، مربیان و پزشکان تیم نیز مواجه شد  اما فدراسیون از حضور در مسابقات محروم نشد.