به گزارش سرویس ورزشی برنا، با توجه به اینکه با نزدیک شدن به فصل زمستان و بارش برف در اکثر کشورهای اروپایی و به خصوص برف گیر شوق و هیجان ورزش اسکی در مردم موج می زند، متأسفانه امسال گرمای هوا در دو ماه اخیر سال 2015 در دل ورزشکاران و دوستداران اسکی نگرانی‌هایی برای پرداختن به این رشته ورزشی ایجاد کرده است.

این در حالی است که خیلی از پیست های معروف اروپا از کمبود برف رنج می برند و نگرانی های این گرما برای اسکی بازان و مسئولان فدراسیون جهانی اسکی صدچندان شده است. با این کمبود برف قطعا پیست ها نمی توانند خدمات همیشگی را به علاقه مندان این رشته بدهند.

پدیده گرم شدن هوا که خیلی از کارشناسان معتقدند براساس پدیده ال نینو، قدرتمندترین چرخه آب و هوایی جهان است رخ داده باعث شده فصل زمستان در اروپا که یکی از زیباترین فصل های ورزشی بوده است از تب و تاب بیفتد و این احتمال وجود دارد که با شروع سال نو میلادی این بحران بیشتر هم بشود.

مسئولان پیست های اسکی به خصوص در رشته های کوه های آلپ با توجه به روی آوردن اسکی بازان در کریسمس به این پیست مجبور شده اند با برف مصنوعی سطح پیست ها را بپوشانند که طرفداران و اسکی بازان بتوانند استفاده کنند. در چند سال گذشته با شروع گرمای بی رویه در سطح جهان شاهد تغییرهایی در پیست های مختلف جهان بوده ایم ولی قاره سبز در این بین کمتر متضرر شده بود که در سال 2015 اروپا نیز بی نصیب نماند از این گرما و تمام علاقه مندان به این رشته را نگران کرده است.

پیست لیسن سوئیس هم به عنوان یکی از معروف ترین و مجهزترین پیست های اروپا و دنیا تحت‌تأثیر گرمتر شدن هوا قرار گرفته و برف سطح آن آب شده است. حالا باید دید این معضل پیش آمده در برگزاری رقابت های اسکی تأثیرگذار خواهد بود.

در همین رابطه سایت فدراسیون جهانی اسکی کاریکاتور جالببی را منتشر کرده است.

Ski11