به گزارش سرویس ورزشی برنا، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی اعتقاد دارد که دوومیدانی باید با تلاش و کار بیشتر خود را به سطح اول آسیا برساند.

کیهانی درباره کسب سهمیه المپیک گفت: دوومیدانی تاکنون توانسته 5 سهمیه برای المپیک ریودوژانیرو کسب کند. در خوشبینانه ترین حالت 10 سهمیه المپیک ریودوژانیرو خواهیم داشت، اما کسب 8 سهمیه برای این فدراسیون منطقی بنظر می رسد.

وی اضافه کرد: دیدگاه فدراسیون بر حمایت از مربیان و ورزشکاران است تا به این وسیله بهترین نتایج را در رقابت های آسیایی، جهانی و المپیک کسب شود.

کیهانی درباره جایگاه دوومیدانی ایران در بین کشورهای آسیایی خاطرنشان کرد: دوومیدانی مانند فوتبال رنکینگ ندارد که بتوان جایگاه دقیقی برای آن لحاظ کرد، اما نمی توان گفت کشور ما از جمله کشورهای سطح اول در این ورزش است. ایران در آسیا هم سطح با کشورهای نظیر هند، تایلند، قزاقستان است ولی همیشه سعی کردیم خودمان را مانند تیم های چین و ژاپن به سطح خوبی برسانیم.

کیهانی افزود: اعتقاد دارم جای یک مسابقه بین المللی ماراتن در ایران خالی است و ما شاهد آن هستیم که در کشورهای دنیا هر هفته مسابقات ماراتن برگزار می کنند. تاکنون مسابقات دوی ماراتن قهرمانی کشور با کیفیت خوب در ایران برگزار نشده که این نقص نیز باید اصلاح شود.

کیهانی همچنین با اشاره به نشست با شهردار اصفهان تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد شهرداری یکی از زمین های روباز خود را در اختیار دوومیدانی بگذارد تا ورزش های پرتابی را آن محل انجام شود. اصفهان می تواند بعنوان یکی از گزینه های جدی برگزاری ماراتن بین المللی باشد، زیرا این رشته در شهرهای معتبر جهان مانند پاریس، توکیو و شیکاگو برگزار می شود و اصفهان از ویژگی های فرهنگی و تاریخی مناسبی برخوردار است.