به گزارش سرویس ورزشی برنا، محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در خصوص عملکرد تیم های زیر حوزه این فدراسیون و همچنین رقابت های واترپلو انتخابی المپیک ریو صحبت کرد.

بازیکن اسبق واترپلو تیم ملی ایران در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به کسب نکردن سهمیه المپیک توسط تیم ملی واترپلو اظهار داشت: با توجه به اینکه از سال 1995 حدود 20 سال که تیم ملی واترپلو در رقابت های آسیایی و انتخابی المپیک شرکت نکرده بود نسبت به رقبای آسیایی خودمان اصلا در شرایط برابری نبودیم.

رضوانی ادامه داد: ما تیم جوانی را راهی این رقابت ها کرده بودیم و بچه های ما استرس زیادی داشتند. در مقابل عربستان بازی منطقی را انجام دادیم و تقریبا می توان گفت که در یک سطح بودیم. چین و قزاقستان تیم هایی هستند که در آسیا از بقیه تیم های آسیایی خودشان را جدا کرده اند و در سطح خیلی خوبی بازی می کنند و قبل از بازی با این دو کشور هیچ کس از ما انتظار نداشت که بتوانیم بازی را ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که شما در جایگاه کارشناس عملکرد تیم واترپلو را چطور ارزیابی می کنید خاطرنشان کرد: به عنوان کارشناس از تیم واترپلو راضی ام. با توجه به اینکه من در 5 دوره بازی های آسیایی بوده ام به جرأت می توانم بگویم اگر این تیم کنونی مورد حمایت ویژه قرار بگیرد و ساپورت مالی خوبی بشود در آینده شاهد نتیجه های خوبی از این تیم خواهیم بود. این شاکله تیم اگر به خوبی حفظ شود در رقابت های 2018 یکی از تیم های موفق آسیا خواهیم بود.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در ادامه افزود: بازی با چین و قزاقستان را به خاطر جوانی و کم تجربگی بازیکنان از دست دادیم و در بعضی از لحظات مسابقه بازی را در اختیار می گرفتیم. اگر بخواهیم از دور بشینیم و بگوییم که ما نمی توانیم به تیم های بزرگ برسیم این طوری نمی توان کار بزرگی را انجام داد. این رشته را نمی توان با رشته های دیگری مقایسه کرد و عملکرد بازیکنان را زیر سوال ببریم چون تعداد گل هایی که در بازی رد و بدل می شود بسیار زیاد است و بازی مداوم در چرخش است و نیروی بازیکنان خیلی زود تحلیل می رود.

رضوانی در خصوص آینده تیم ملی واترپلو و اینکه آیا می توان در رقابت های المپیک حضور داشته باشیم، اضافه کرد: ما استعدادهای خیلی زیادی در ایران داریم و اگر روی آنها به درستی کار شود، به رتبه های بالای آسیا دست پیدا خواهیم کرد و در المپیک حضور خواهیم داشت. شش تا از بازیکنان ما برای اولین بار بود که در رقابت های آسیایی شرکت می کردند و تجربه بین المللی را نداشتند و خبر خوب برای واترپلوی ما وجود این استعدادهای خوب است.

وی همچنین در خصوص عملکرد الکساندر چیریچ در تیم ملی خاطرنشان کرد: یکی از مربیانی که می تواند در ورزش ایران تاریخ ساز باشد چیریچ است که با تجربه و انگیزه ای که دارد کمک های زیادی به تیم ما خواهد کرد.

رضوانی ادامه داد: چیریچ دو بار تجربه حضور در المپیک را دارد و باید به او فرصت بدهیم که با توانایی هایی که دارد تیم واترپلو را به یکی از تیم های مطرح آسیا تبدیل کند. تمام برنامه های ما با آقای چیریچ برای رقابت های آسیایی 2018 و المپیک 2020 می باشد.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با اشاره به فعالیت های حوزه های دیگر این فدراسیون اظهار داشت: فدراسیون در خصوص رشته شنا و شیرجه نیز برنامه ریزی های زیادی را انجام داده و قصد داریم که اگر در رقابت های انتخابی المپیک در این دو رشته به حدنصاب برسیم برای اولین بار در المپیک حضور داشته باشیم.

وی همچنین در خصوص عملکرد مجتبی ولی پور اذعان داشت: مجتبی یکی از سرمایه های ما است که به طور منظم سه ماه است در تمرینات شرکت می کند و امیدواریم که یکی از المپیکی های ما در ریو باشد. البته باید حمایت از او صورت بگیرد.

رضوانی در خصوص مشکلات فدراسیون اظهار داشت: مشکلات شدید مالی که از دوره های گذشته مدیریتی باقی مانده، خیلی ما را اذیت می کند. اگر بودجه و امکانات به فدراسیون نرسد هیچ کاری نمی توان انجام داد و تمام برنامه های ما روی زمین خواهد ماند و به صورت گلخانه ای خواهد شد. باید از لحاظ سخت افزاری امکانات فراهم شود چون در حال حاضر تنها تخته شیرجه استانداردی که ما داریم در استادیوم آزادی می باشد و بقیه استخرها از امکانات استاندارد محروم هستند.